arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۸۶۵۱
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۲۲ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۱

بایدن خواهان برکناری ولادیمیر پوتین از قدرت شد

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که به لهستان سفر کرده است، شنبه شب به وقت محلی در سخنانی که از شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا بصورت مستقیم پخش می‌شد، خواستار تغییر حکومت در روسیه شد و گفت پوتین نمی تواند در قدرت باقی بماند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی در ورشوی لهستان با بیان اینکه جهان باید برای یک جنگ طولانی آماده شود،خواستار تغییر حکومت در روسیه شد و گفت پوتین نمی تواند در قدرت باقی بماند.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که به لهستان سفر کرده است، شنبه شب به وقت محلی در سخنانی که از شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا بصورت مستقیم پخش می‌شد، خواستار تغییر حکومت در روسیه شد و گفت پوتین نمی تواند در قدرت باقی بماند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: به خاطر خدا، این مرد نمی تواند در قدرت باشد.

شبکه خبری سی ان ان آمریکا اعلام کرد این شدیدترین انتقاد بایدن از پوتین است و نشان دهنده تغییر رویکرد عمده آمریکا در مقابل روسیه است.

پیش از این، مقامات آمریکایی اعلام کرده بودند تغییر حکومت در روسیه هدف آنها نمی باشد.

هشدار بایدن به پوتین: اصلا به فکر ورود به قلمرو ناتو نباش

بایدن همچنین با هشدار به پوتین گفت: اصلا به فکر ورود به حتی یک وجب قلمرو ناتو نباش.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که آمریکا متعهد به انجام تعهدات محافظت جمعی مشخص شده در منشور ناتو است و این تعهدات را با " با تمام نیروی قدرت جمعی ناتو" انجام خواهد داد.

برای دفاع از متحدان خود در ناتو در اروپا هستیم

بایدن بار دیگر تکرار کرد آمریکا وارد جنگ در اوکراین نخواهد شد. نیروهای آمریکایی برای درگیری با نیروهای روسیه در اروپا حضور ندارند بلکه آنها برای دفاع از متحدان ناتو در اروپا هستند.

وی افزود ولادیمیر پوتین آنقدر گستاخ است که می گوید به دنبال نابودی نازی گرایی در اوکراین است. این یک دروغ است.

وی با تاکید بر اینکه تنها فرد مقصر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه است، گفت پوتین با حمله خود به اوکراین دموکراسی را خفه کرده است.

بایدن مدعی شد: در طول ۳۰ سال گذشته، نیروهای خودکامه در سراسر جهان احیا شده اند. ویژگی های همه این نیروها مشابه است.آنها به حاکمیت قانون، آزادی دموکراتیک و حقیقت بی اعتنا هستند.

ئیس جمهوری آمریکا در عین حال خطاب به مردم اوکراین ادعا کرد که آمریکا در کنار آنها ایستاده است.

بایدن افزود: هراس نداشته باشید. ما دوباره در نبرد بزرگ برای آزادی، نبرد بین دموکراسی و خودکامگی، بین آزادی و سرکوب  سر بر افراشتیم. در این نبرد ما باید قاطع باشیم. در این نبرد ظرف چند روز یا ماه به پیروزی دست نخواهیم یافت. بلکه باید خود را برای یک نبرد طولانی پیش رو آماده کنیم.

رییس جمهور آمریکا همچنین خطاب به مردم روسیه گفت آنها دشمن آمریکا نیستند.

بایدن خاطرنشان کرد: من همیشه مستقیم و صادقانه با  مردم روسیه صحبت کرده ام، باید بگویم که شما مردم روسیه دشمن ما نیستید. من باور نمی کنم که از کشتن کودکان و پدربزرگ ها و مادربزرگ های بی گناه یا تخریب بیمارستان ها، مدارس، زایشگاه ها بوسیله موشک ها و بمب های روسیه، استقبال می کنید.

نظرات بینندگان