کد خبر: ۶۶۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۰۱ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۱

این جاعل فراری را شناسایی کنید

پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان خواست جاعل سابقه‌داری که اقدام به فروش خانه‌ای با ارزش میلیاردی کرده و سپس متواری شده است را شناسایی کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان خواست جاعل سابقه‌داری که اقدام به فروش خانه‌ای با ارزش میلیاردی کرده و سپس متواری شده است را شناسایی کنند.

اواخر سال 87 رئیس دفترخانه اسناد رسمی واقع در غرب تهران با مراجعه به دادسرای ناحیه 2 و طرح شکایت در خصوص ارائه اسناد و مدارک مجعول متعلق به مالکیت ملکی در شهرستان کرج، عنوان داشت: در روز 13 بهمن سال 87 ارباب رجوعی به اسم امیرهوشنگ بختیاری به همراه دو نفر دیگر با مراجعه به دفترخانه اقدام به ارائه سند مالکیت ملکی به متراژ هزار متر واقع در شهرستان کرج و همچنین بنچاق زمین، صادره از یکی از دفترخانه‌ها واقع در بزرگراه رسالت کرده و درخواست تفویض وکالت بنچاق موصوف را به یکی از دو نفر همراهش به اسم عباس را می‌کند که در بررسی‌های انجام شده متوجه مجعول بودن این اوراق شدم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل اسناد و با توجه به آنکه بنچاق ارائه شده به شاکی از سوی دفترخانه واقع در شرق تهران صادر شده، پرونده برای رسیدگی به دادسرای ناحیه 4 تهران بزرگ ارسال و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 4 تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی متهمان سابقه‌دار

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان با بررسی سند مالکیت و بنچاق ارائه شده به شاکی و نحوه جعل این اسناد اطمینان پیدا کردند که جعل اوراق و اسناد مالکیت کاملاً حرفه‌ای و به احتمال بسیار زیاد توسط متهمان سابقه‌دار و حرفه‌ای در زمینه جعل صورت گرفته است.

 

 با توجه به اطلاعات به دست آمده از شاکی پرونده در خصوص مراجعه امیر هوشنگ بختیاری و دو همراهش به دفترخانه، کارآگاهان اقدام به چهره‌نگاری از رئیس دفترخانه کرده و سرانجام با بهره‌گیری از چهره‌نگاری و بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار موفق به شناسایی 3  نفر از متهمان سابقه‌دار در زمینه جعل و کلاهبرداری به اسامی حمید، حجت و عباس شدند. هر 3 متهم از مجرمان سابقه‌داری هستند که دارای سوابق متعدد در ارتکاب جرایم مختلف سرقت، جعل، کلاهبرداری و موادمخدر هستند.

با شناسایی هویت واقعی متهمان مشخص شد که حمید با هویت مجعول امیرهوشنگ بختیاری و با همدستی حجت و عباس قصد داشتند تا با استفاده از اسناد مجعول، اقدام به تصرف مال غیر کرده و پس از آن نیز  به فروش آن اقدام کند.

با توجه به سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مختلف، کارآگاهان با بهره‌گیری از اقدامات پلیسی و با وجود متواری شدن متهمان از مخفیگاه‌های خود در شهرستان کرج، در ادامه رسیدگی به این پرونده موفق به شناسایی و دستگیری حمید 45 ساله، در سال 89 شدند.

با ادامه تحقیقات، کارآگاهان اداره سیزدهم اطلاع پیدا کردند که دیگر متهم پرونده به اسم عباس 44 ساله نیز در روز 20 تیرماه سال گذشته در شهرستان کرج ـ منطقه ملارد سرآسیاب به اتهام جعل مدارک دستگیر و روانه زندان شده است.

با دستگیری و انتقال متهمان به اداره سیزدهم، تحقیقات از آنها در خصوص جعل اسناد مالکیت آغاز و هر دو نفر صراحتاً به همدستی با یکدیگر و متهم و تلاش برای تملک و فروش مال غیر، با استفاده از اسناد مجعول، اعتراف کردند.

با اعتراف عباس در خصوص نگهداری اصل اسناد مالکیت در مخفیگاهش، کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی به محل معرفی شده در شهرستان کرج رفته و در بازرسی از این محل موفق به کشف اصل اسناد مالکیت شدند و در ادامه با شناسایی هویت واقعی صاحب سند شدند.

 

انجام تحقیقات مشخص کرد که صاحب واقعی سند مالکیت به علت کهولت و سن بالا در یکی از بیمارستان‌های تهران، تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارد؛ لذا با مراجعه کارآگاهان به بیمارستان و انجام تحقیقات از صاحب سند مشخص شد که وی اطلاعی از نحوه دسترسی متهمان به اصل سند مالکیت ملک نداشته اما عباس در اعترافات خود عنوان داشت که اصل سند مالکیت را از حجت دریافت کرده است.

سرهنگ کارآگاه فریدون  رهبریان، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ،با اشاره به ارزش میلیاردی ملک مورد نظر واقع در شهرستان کرج، گفت: با توجه به ادامه تحقیقات برای  شناسایی مخفیگاه و دستگیری آخرین متهم پرونده به اسم حجت 45 ساله، دستور انتشار بدون پوشش تصویر وی از سوی مقام قضایی صادر شده است/

 

بر این اساس از همه شهروندان که به شناسایی تصویر وی موفق شوند و اطلاعاتی درباره محل‌های تردد یا مخفیگاه وی دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 51055434 و یا 51055513 در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
نظرات بینندگان