arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۹۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۷ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۱

تایمز: انگلیس، اوکراین را به موشک‌های ضدکشتی مجهز می‌کند

با تمرکز روسیه بر بنادر جنوب اوکراین، این کشور برای مقابل با حمله روسیه به موشک‌های ضد کشتی نیاز دارد و منابع ناشناس به روزنامه تایمز گفته‌اند که انگلیس قصد دارد این نیاز را برآورده کند.بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس به وزرایش گفته است که می‌خواهد اوکراین را به موشک‌های ضدکشتی مجهز کند تا از تصرف بندر «اودسا» توسط نیروهای روسیه جلوگیری کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: با تمرکز روسیه بر بنادر جنوب اوکراین، این کشور برای مقابل با حمله روسیه به موشک‌های ضد کشتی نیاز دارد و منابع ناشناس به روزنامه تایمز گفته‌اند که انگلیس قصد دارد این نیاز را برآورده کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس به وزرایش گفته است که می‌خواهد اوکراین را به موشک‌های ضدکشتی مجهز کند تا از تصرف بندر «اودسا» توسط نیروهای روسیه جلوگیری کند.

روزنامه تایمز به نقل از یک منبع ناشناس اعلام کرد که جانسون به دنبال تجهیز اوکراین به این موشک‌هاست، درست همانطور که آن‌ها را به تسلیحات ضدتانک مجهز کرد تا از ورود نیروهای روسیه به کی‌یف جلوگیری کنند.

به گفته این منبع ناشناس، انگلیس «پیش‌بینی می‌کرد که این ستون عظیم تانک‌ها با چشم‌انداز وسیع و مسطحی روبرو شده و کی‌یف ظرف مدت سه روز سقوط کند. موشک‌های ضدتانک هدایت‌شونده ساخت انگلیس (موسوم به NLAW) جلوی این اتفاق را گرفتند.»

این منبع تاکید کرد که «آن بخش از جنگ، هنوز تمام نشده است، اما (فعلا) متوقف شده است» و افزود که اکنون تمرکز نیروهای روسی بر جنوب اوکراین است.

او گفت: هدف بعدی اودسا است. روسیه با تانک به اودسا نمی‌رود، بلکه با کشتی می‌رود. کشتی را نمی‌شود با موشک‌های ضدتانک انگلیسی هدف گرفت، (پس) اوکراین چیزی می‌خواهد که بتواند کشتی‌ها را منهدم کند. نخست‌وزیر (جانسون) مشتاق است که در یافتن این سلاح به اوکراین کمک کند. شاید ما (انگلیس) همه چیزهایی که اوکراینی‌ها برای مرحله بعد می‌خواهند، نداشته باشیم، اما به هماهنگ‌کننده پیش‌فرض دیگر کشورها تبدیل شده‌ایم.

این اظهارات چند روز پس از آن مطرح می‌شود که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین خواستار موشک‌ها ضدکشتی از جمله موشک آمریکایی هارپون شد، موشکی که نیروی دریایی انگلیس از آن استفاده می‌کند.

نظرات بینندگان