کد خبر: ۶۷۰۴۳۶
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۷ - ۱۹ فروردين ۱۴۰۱

اسلواکی سامانه اس ۳۰۰ به اوکراین داد

«ادوارد هگر- Eduard Heger» نخست وزیر اسلواکی گفت که کشورش یک سامانه دفاع هوایی اس ۳۰۰ خود را به اوکراین اهدا کرده است تا به این کشور برای دفاع در مقابل تجاوز‌های روسیه کمک کند. او در صفحه فیسبوک خود با انتشار پستی نوشت که این اقدام به معنای پیوستن اسلواکی به درگیری با روسیه نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: رویترز اعلام کرد که اوکراین سامانه اس ۳۰۰ از اسلواکی دریافت کرده است.

به گزارش  رویترز، «ادوارد هگر- Eduard Heger» نخست وزیر اسلواکی گفت که کشورش یک سامانه دفاع هوایی اس ۳۰۰ خود را به اوکراین اهدا کرده است تا به این کشور برای دفاع در مقابل تجاوزهای روسیه کمک کند.

او در صفحه فیسبوک خود با انتشار پستی نوشت که این اقدام به معنای پیوستن اسلواکی به درگیری با روسیه نیست.

هگر گفت: جمهوری اسلواکی پس از درخواست کمک از سوی اوکراین سامانه دفاعی اس ۳۰۰ را به این کشور اهدا کرده است.

او این را هم گفت که سیستم دفاعی اسلواکی در روزهای آینده با یک سامانه دفاع موشکی اضافی از سوی متحدانش تقویت خواهد شد.

هگر می‌گوید، اسلواکی سامانه دفاعی اس ۳۰۰ را در اختیار اوکراین و غیر نظامیان بی‌گناه این کشور قرار می‌دهد.

براتیسلاوا ماه گذشته اعلام کرد که سامانه موشکی ضد هوایی ساخت روسیه را تنها به شرط دریافت جایگزین به منظور جلوگیری از شکاف امنیتی ناتو در اختیار اوکراین قرار می‌دهد.

در این پیوند «شاشانک جوشی» سردبیر حوزه دفاعی نشریه اکونومیست در توئیتی همچنین از اهدای تانک‌های نوع تی ۷۲ از سوی چک به اوکراین خبر داده است.

وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا افزایش کمک‌های نظامی این اتحادیه به اوکراین به میزان نیم میلیارد یوروی دیگر را پیشنهاد داده است؛ با این افزایش مجموع کمک‌ها به یک و نیم میلیارد یورو می‌رسد.

«شارل میشل» رئیس شورای اروپا در توئیتی با اشاره به پیشنهاد «جوسپ بورل»، حمایت خود را از آن اعلام کرد و گفت: در صورت تصویب این پیشنهاد، مجموع حمایت‌های ارائه شده توسط اتحادیه اروپا برای ارائه تسلیحات بیشتر به کی یف به یک و نیم میلیارد یورو افزایش می‌یابد.

نظرات بینندگان