کد خبر: ۶۷۰۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۱ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۱

کیفیت هوای تهران در شرایط قرمز / شاخص کیفیت ۱۷۷

کیفیت هوای پایتخت امروز شنبه به لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۷۷ در شرایط ناسالم است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: کیفیت هوای پایتخت امروز شنبه به لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۷۷ در شرایط ناسالم است.

به گزارش روز شنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز بر روی شاخص۴۱۶ در شرایط خطرناک قرار دارد.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تهران توصیه کرد:افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری ورزند و افراد دیگر باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

این گزارش می افزاید: در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۱۶، اُزن با شاخص۳۱، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۳ و مونوکسیدکربن با شاخص ۳۴ بود.

براساس این گزارش، شهرداری منطقه چهار با شاخص ۱۵۴ در ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساند.

در این گزارش آمده است:شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۳۱۹ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کرد.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

به گزارش ایرنا، از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲ روز هوای پاک، ۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱ روز هواس ناسالم برای همه گروه ها در تهران ثبت شد.

نظرات بینندگان