کد خبر: ۶۷۰۵۴۳
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۱ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۱

کانادا بهتر است یا اسپانیا؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کشور کانادا و کشور اسپانیا، می‌تواند مقصد مهاجرتی برای افراد مختلف در سراسر دنیا باشد. افرادی که تصمیم به مهاجرت بین دو کشور را دارند و می‌خواهند از بین این دو کشور کشور مقصد خود را انتخاب نمایند، باید شرایط کلی این دو کشور را بررسی نموده و با توجه به این شرایط و شرایط خود تصمیم نهایی را اتخاذ نمایند. در مورد مهاجرت به کانادا باید گفت این کشور دومین کشور وسیع دنیا می باشد دارای منابع بسیار زیادی می‌باشد که می تواند پتانسیل های کاری و تحصیلی مختلفی را برای افراد ایجاد نماید. این کشور از کشورهای توسعه یافته جهان می باشد که بر پایه مهاجران تشکیل شده است. در مورد کشور اسپانیا نیز باید گفت که این کشور جز قاره اروپا محسوب می گردد و از کشورهای اروپای غربی است. امکانات بسیار زیادی در این کشور برای زندگی وجود دارد. اسپانیا با توجه به هوای مناسب و محیط مطلوب بسیار مورد توجه است. مهاجرت به این دو کشور به 6 روش اصلی انجام می پذیرد که کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور مهاجرت در این دو کشور را در این نوشتار گنجانده اند و شما می توانید با مطالعه ادامه این اطلاعات لازم را کسب نمایید و دریابید که کانادا بهتر است یا اسپانیا؟

روش های مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا، افراد می‌تواند روش های مهاجرتی متفاوتی را در نظر بگیرد که درهر کدام از روش ها، خصوصیات خاص و شرایط خاصی مد نظر است. کانادا کشوری می باشد که از مهاجران سراسر دنیا استقبال می نماید، اما مهاجر باید دارای شرایط مناسب نیز باشد. شرایط مهاجرت در هر یک از این روش ها متغیر است. متداول ترین روش های مهاجرت به کانادا می توان به روش مهاجرت تحصیلی به کانادا و سرمایه گذاری در کانادا اشاره نمود. بسیاری از افراد این راه ها را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می نمایند. در ادامه توضیحات بیشتری توسط کارشناسان موسسه مشاوره ای ملک پور خدمت شما ارائه خواهد داد شد.

کانادا بهتر است یا اسپانیا؟

مهاجرت تحصیلی به کانادا

هر استان کانادا دارای سیستم آموزشی جداگانه می باشد. اما به طور کلی سیستم آموزشی در کشور کانادا بسیار مشابه همدیگر است. در این کشور دانشگاه های زیادی در رده های بالا وجود دارد که افراد می توانند برای تحصیل آنها را برگزینند. تحصیل در این کشور از مهدکودک تا فوق دکترا می تواند ادامه پیدا نماید. تحصیل درکشور کانادا به زبان انگلیسی یا فرانسوی خواهد بود. افرادی که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام می نمایند، نباید بیشتر از ۴ الی ۵ سال گپ تحصیلی داشته باشند. . با توجه به اینکه کشور کانادا انگلیسی زبان می باشد اما هزینه تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای انگلیسی‌زبان کمتر است. در جدول زیر که توسط کارشناسان موسسه MIE گردآوری شده است، می توان متوسط هزینه های تحصیل در این کشور را در نظر گرفت:

مقطع

هزینه

مدارس

25000 تا 30000 دلار کانادا

کارشناسی

15000 تا 20000 دلار کانادا

کارشناسی ارشد

18000 تا 25000 دلار کانادا

دکترا

10000 تا 20000 دلار کانادا

 

 

کانادا بهتر است یا اسپانیا؟

ثبت شرکت در کانادا

یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور کانادا، روش ثبت شرکت می باشد. در این کشور با توجه به بسترهای مناسب سرمایه گذاری، ثبت شرکت می تواند همراه با سودآوری باشد. علاوه بر این امنیت بسیار بالای سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در این کشورمورد توجه است. اما افراد باید بدانند در کشور کانادا صرف ثبت شرکت نمی تواند منجر به اخذ اقامت این کشور گردد. افرادی که به ثبت شرکت در کانادا می‌پردازند و از این راه خواستار اخذ اقامت هستند باید روش کار شرکت را برگزیند به این صورت که در شرکت تاسیس شده با وان نیرو استخدام شود تا بتوانند مهاجرت کاری به کشور کانادا را داشته باشد یا می توانند ثبت شرکت خود را دربستر کارآفرینی انجام دهند تا بتوانند ظرف 2 سال به اقامت کانادا دست یابند.

روش های کسب اقامت اسپانیا

کشور اسپانیا که در قاره اروپا واقع گردیده و جز کشورهای اروپای غربی می‌باشد، یکی از کشورهایی که مورد توجه برای مهاجرت می باشد. این کشور دارای آب و هوا و محیط زیبا است. کشور اسپانیا دارای فرهنگی آمیخته از سنت و مدرنیته است .به طور کلی کشور اسپانیا از کشورهای ثروتمند محسوب می گردد. افرادی که تمایل دارند به کشور اسپانیا مهاجرت نمایند می توانند از روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند، در زیر عنوان های زیر توضیحات بیشتری خدمت شما ارائه خواهد شد و قوانین رسمی اقامت اسپانیا را می توانید اینجا مطالعه کنید.

کانادا بهتر است یا اسپانیا؟

اقامت تحصیلی در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا با توجه به اینکه از استانداردهای تحصیلی جهانی برخوردار است، بسیار مورد اقبال است. دراین کشور امکان تحصیل برای دانشجویان به زبان انگلیسی وجود خواهد داشت و این می تواند برای مهاجران بسیار مورد توجه باشد. تحصیل در این کشور از ۳ سالگی می‌تواند آغاز گردد و تا فوق دکترا ادامه پیدا نماید. علاوه بر اینکه امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های بین‌المللی این کشور وجود دارد، امکان تحصیل زبان اسپانیایی در دانشگاه های دولتی برای افراد نیز وجود خواهد داشت. که در صورت اتخاذ این دانشگاه ها برای تحصیل افراد می توانند از تحصیل رایگان و ارزان برخوردار شوند. لیست بهترین دانشگاه های اسپانیا را می توانید در این لینک مطالعه کنید.

اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا را دارند با توجه به پتانسیل های بالای اقتصادی در این کشور، می توانند سرمایه خود را وارد نموده و در تاسیس شرکت به کار ببرند. افرادی که بخواهد از این راه به اخذ اقامت کشور اسپانیا دست یابند، باید بدانند اقامت کشور اسپانیا با ثبت شرکت امکان پذیر نخواهد بود و افراد می‌توانند از روش‌های جایگزین مانند خود حمایتی یا خرید ملک در کشور اسپانیا، اقامت این کشور را کسب کنند. اگر فردی بخواهد ثبت شرکت نماید و از این راه به اقامت اسپانیا دست پیدا کند، تنهامی‌تواند از طریق استخدام شدن در شرکت و به عنوان نیروی کار مهاجرت نماید و پس از 5 سال کار در این کشور اقامت دائم اسپانیا را اخذ کند.

جمع بندی

به عنوان جمع بندی اگر بخواهیم تحلیل های داده شده توسط کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE اتریش را در این نوشتار را بررسی نماییم و بدانیم کانادا بهتر است یا اسپانیا؟ و بین این دو کشور مقصد خود را انتخاب کنیم، باید در ابتدا به علایق و اهداف خود رجوع نماییم. تحصیل در کانادا همان طور که گفته شد، از هزینه بالایی برخوردار است، اما در مقابل امکان تحصیل در دانشگاه های معتبرجهانی و در رنکینگ هی بالا برای افراد وجود دارد. تحصیل در اسپانیا برای افراد امکان تحصیل رایگان و ارزان را به ارمغان خواهد آورد. اگر افراد به اقامت این دو کشور می‌اندیشند، باید آب و هوا و محیط این کشور را نیز در نظر بگیرند. آب و هوای کشور کانادا نسبت به کشور اسپانیا سردتر می باشد. آب و هوای کشور اسپانیا بسیار مطلوب تر برای ایرانیان است و از آب وهوای گرمی برخوردار است.

نظرات بینندگان