کد خبر: ۶۷۰۷۱۵
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۱ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۱

یک گور جمعی دیگر نزدیک کی‌یف کشف شد

یک گور جمعی جدید مملو از اجساد ده ها غیرنظامی اوکراینی در روستای آزاد شده بوزوا نزدیک کی یف کشف شد. تاراز دیدیچ بخشدار بخش دیمیتریوکا در گفت و گو با تلویزیون اوکراین اعلام کرد که اجساد داخل گودالی نزدیک یک ایستگاه بنزین کشف شدند. وی تصریح کرد: ما به زندگی عادی برگشته ایم اما در طول اشغال منطقه توسط نظامیان روس، زندگی پرخطری داشتیم و بسیاری از غیرنظامیان کشته شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: یک گور جمعی جدید مملو از اجساد ده ها غیرنظامی اوکراینی در روستای آزاد شده بوزوا نزدیک کی یف کشف شد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، تاراز دیدیچ بخشدار بخش دیمیتریوکا در گفت و گو با تلویزیون اوکراین اعلام کرد که اجساد داخل گودالی نزدیک یک ایستگاه بنزین کشف شدند.

وی تصریح کرد: ما به زندگی عادی برگشته ایم اما در طول اشغال منطقه توسط نظامیان روس، زندگی پرخطری داشتیم و بسیاری از غیرنظامیان کشته شدند.

روستای بوزوا از روستاهای زیرمجموعه بخش دیمیتریوکا، برای چند هفته در کنترل نیروهای روس بود.

بعد از شروع حمله نظامی روسیه در اوکراین، مناطق حومه کی یف مثل ماکاریف، بوچا، ایرپین و دیمیتریوکا تحت شدیدترین حملات قرار گرفته و نهایتا به کنترل نظامیان روس درآمدند.

رسانه های محلی اوکراین، اوایل ماه آوریل از پیدا شدن ۳۰ جسد نزدیک روستای بوزوا خبر داده بودند.

روسیه از تلاش اوکراین برای فضاسازی علیه نظامیان این کشور خبر داده و سخنگوی وزارت دفاع روسیه دیروز شنبه گفت: نیروهای امنیتی اوکراین در حال انتقال اجساد و فضاسازی، برای متهم کردن روسیه به کشتار غیرنظامیان در ایرپین و دیگر مناطق هستند.

دولت اوکراین هر روز اتهامات جدیدی را متوجه نظامیان روس می کند که کشتار غیرنظامیان در منطقه بوچا در حومه کی یف از جمله آنها بود. حمله موشکی به ایستگاه راه آهن کراماتورسک در شرق اوکراین نیز از تازه ترین این اتهامات است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، روز ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۵ اسفند نیز حمله ای نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو- کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. درگیری‌ها در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

نظرات بینندگان