کد خبر: ۶۷۰۷۵۷
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۴ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۱

طوفان خاک، عربستان و کویت را در وضعیت هشدار قرار داد

کشورهای عربستان و کویت به شهروندان خود درباره طوفان گرد و غباری که آسمان این دو کشور را فرا گرفته است، هشدار دادند و خواهان رعایت دستورالعمل ها در این زمینه شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: کشورهای عربستان و کویت به شهروندان خود درباره طوفان گرد و غباری که آسمان این دو کشور را فرا گرفته است، هشدار دادند و خواهان رعایت دستورالعمل ها در این زمینه شدند.

به گزارش  روزنامه النهار، سازمان هواشناسی کویت نسبت به موج گرد و غبار شدیدی که  روز شنبه به این کشور رسید، هشدار داد.

براساس اعلام این سازمان، شدت گرد و غبار به حدی بوده که دید افقی را در برخی مناطق کویت به هزار متر کاهش داده است.

وزارت بهداشت کویت امروز یکشنبه ضمن اعلام آمادگی برای مقابله با هرگونه شرایط اضطراری، به شهروندان این کشور توصیه کرد که برای جلوگیری از ابتلا به تنگی نفس به ویژه افرادی که بیماری‌های آلرژیک و بیماریهای قفسه سینه دارند، مراقب باشند و دستورالعمل‌های رسانه ای بهداشتی را رعایت کنند.

در همین راستا، وزارت بهداشت عربستان نیز در توییتر از شهروندان خود خواست تا از قرار گرفتن در معرض امواج شدید گرد و غبار خودداری کنند تا دچار آلرژی نشوند.

مرکز هواشناسی عربستان امروز یکشنبه به شهروندان منطقه الشرقیه و استان های الخفجی، النعیریه، حفر الباطن، قریه العلیا و توابع آنها درباره پیامدهای طوفان گرد و غبار هشدار داد.

این استان ها از روز گذشته شاهد کاهش دید افقی به علت طوفان گرد و غبار هستند.

براساس تصاویر ماهواره ای که مرکز هواشناسی عربستان منتشر کرده است، طوفان گرد و غبار که منطقه الشرقیه را در نوردیده است، امروز یکشنبه به منطقه ریاض و القصیم کشیده خواهد شد.

تغییرات آب و هوایی و به تبع آن کاهش بارش ها در منطقه، آسیب دیدن محیط زیست و نابودی فضای سبز و درختان و همچنین عدم مشارکت کشورها در طرح های بیابان زدایی از سوی کارشناسان به عنوان عمده دلایل شکل گیری و حرکت طوفان های خاک می شود.

 

نظرات بینندگان