کد خبر: ۶۷۰۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۹ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۱

قطر:‌ ‌ایران در برگزاری جام جهانی قطر‌ همکاری خواهد کرد

وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر از همکاری و مشارکت ایران در برگزاری جام جهانی قطر خبر داد و گفت: ‌جام جهانی سرآغازی برای توسعه همکاری‌های چند جانبه دو کشور است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر از همکاری و مشارکت ایران در برگزاری جام جهانی قطر خبر داد و گفت: ‌جام جهانی سرآغازی برای توسعه همکاری‌های چند جانبه دو کشور است.

 جاسم بن سیف السلیطی در سفر به کیش و در نشستی با وزیر راه و شهرسازی جمهوری ا‌سلامی ایران اعلام کرد: هدف اصلی از این سفر پیگیری صحبت‌ها و توافق‌های سفر آقای رئیسی به قطر است و شکی نیست که همکاری مشترک بین تهران و قطر زمینه ساز همکاری‌های بزرگتری در زمینه‌های گوناگون خواهد بود.

وی افزود: یکی از موارد مهم همکاری‌های بین ایران و قطر موضوع جام جهانی است که می‌توانیم با رفع موانع، سبب گسترش روابط دو جانبه بین دو کشور باشیم.

وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر با تاکید بر اینکه ایران بازیگر اصلی در منطقه است و نقش تآثیرگذاری در منطقه دارد، می‌توانیم در زمینه‌های خشکی، دریایی و هوایی ارتباطات خوبی بین دوحه و تهران برقرار کنیم.

جاسم بن سیف السلیطی افزود: این روابط دو جانبه همچنین فرصت مناسبی برای پیشرفت روابط مختلف از جمله ارتباطات صنعتی بین دو کشور است که خیر و برکت برای دو کشور به همراه خواهد داشت و به مراتب گسترده‌تر از ارتباطات قبلی خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران نیز با بیان اینکه ایران براساس توافقات سفر آقای رئیسی پیگیر جدی برای تحقق آن‌ها هستیم، گفت: ایران آمادگی کامل دارد در حوزه‌های مختلفی به ویژه جام جهانی هم پذیرای مسافران جام جهانی باشد و هم در حوزه پشتیبانی از این رویداد با کشور قطر همکاری کند.

رستم قاسمی افزود: این سفر وزیر قطر سرآغاز جلسات و دیدار‌های بعدی هم خواهد بود تا بتوانیم روابط خوب خود با قطر را بیش از پیش توسعه دهیم.

نظرات بینندگان