کد خبر: ۶۷۰۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۹ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۱

سازمان نوسازی مدارس: سیستم گرمایشی ۴۵ هزار کلاس درس استاندارد نیست

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: سیستم گرمایش گازی ۴۵ هزار کلاس درس استاندارد نیست و تا سال ۱۴۰۳ حدود ۱۳ هزار سامانه گرمایشی در مدارس استانداردسازی می‌شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: سیستم گرمایش گازی ۴۵ هزار کلاس درس استاندارد نیست و تا سال ۱۴۰۳ حدود ۱۳ هزار سامانه گرمایشی در مدارس استانداردسازی می‌شوند.

 داریوش ورناصری عصر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیران کل قدیم و جدید نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین که در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد، اظهار داشت: سیستم گرمایش گازی 45 هزار کلاس درس استاندارد نیست و تا سال 1403 حدود 13 هزار سامانه گرمایشی در مدارس استانداردسازی می‌شوند.

وی از اجرای آزمایشی طرح استانداردسازی سیستم گرمایشی در سه استان خبر داد و افزود: در این طرح حدود 29 درصد کل سامانه‌های گرمایش گازی غیراستاندارد از سطح مدارس هدف جمع‌آوری شده و به جای آنها سیستم‌ها و دستگاه‌های استاندارد جایگزین می‌شوند.

ورناصری همچنین با اشاره با اجرای طرح مدرسه سبز در بیشتر استان‌های کشور ادامه داد: در سال 1401 به هیچ استانی اجازه نمی‌دهیم که بدون مقررات مدیریت سبز اقدام به ساخت مدرسه یا کلاس درس کند و هیچ پروژه آموزشی بدون پیوست مطالعات مدیریت سبز اجرایی نخواهد شد و این مطالعات پیش‌شرط ساختن فضاهای آموزشی جدید در مدارس است.

پرونده مدارس تخریب‌شده کشور تا 3 سال آینده بسته می‌شود

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور در بخش دیگری از سخنان خود از تکمیل ساخت همه مدارس تخریب‌شده در کشور تا سه سال آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر 20 درصد مدارس ما در کل کشور نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی هستند که البته در این میان تنها هفت درصد آنها باید تخریب شده و مورد نوسازی قرار بگیرند.

ورناصری اضافه کرد: در ضمن 13 درصد مدارس و فضاهای آموزشی هم به مقاوم‌سازی و بهسازی نیاز دارند که اجرای آن در اولویت وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس قرار گرفته است.

وی کل بودجه این سازمان در قانون بودجه 1401 را 15 هزار میلیارد تومان دانست و ادامه داد: با رشد قابل توجهی در حوزه بودجه و اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای(عمرانی) سازمان روبه‌رو شدیم که عصای دست ما برای پیشرفت در طرح‌های بازسازی، بهسازی و نوسازی مدارس می‌شود.

جشن استانداردسازی گرمایشی مدارس در قزوین امسال برگزار می‌شود

مدیرکل سابق نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین هم در آیین تودیع خود از برگزاری جشن تکمیل استانداردسازی گرمایشی در مدارس استان در سال جاری خبر داد و گفت: 9 سال پیش 5 هزار و 700 سامانه گرمایشی غیراستاندارد در مدارس استان داشتیم که امروز تعداد آنها به حدود 800 سامانه کاهش یافته است.

عسگرعلی جوانبخت افزود: در طول 25 سال اخیر 1200 مدرسه و فضای آموزشی و پرورشی در استان قزوین ساخته شده است که این آمار چندین برابر آمار مدارسی است که قبل از انقلاب اسلامی احداث شده بودند.

هوشمندسازی مدارس اولویت جدید توسعه فضاهای آموزشی در قزوین شد

مدیرکل جدید نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هم در آیین معارفه خود کیفی‌سازی و هوشمندسازی مدارس را برنامه اصلی خود برای ارتقای زیرساخت‌های آموزشی و پرورشی در استان قزوین دانست و گفت: در این بخش اتکای ما به بخش خصوصی و خیران مدرسه‌ساز خواهد بود و تلاش می‌کنیم مجامع خیران را بیشتر از گذشته پای کار بیاوریم.

ابراهیم سعادت‌فر ادامه داد: همچنین توسعه دولت الکترونیک را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم با همکاری و همراهی نمایندگان استان قزوین در مجلس ردیف‌های اعتباری و بودجه‌ای ملی را بیشتر از گذشته جذب کنیم.

نظرات بینندگان