کد خبر: ۶۷۰۹۴۰
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۶ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۱

عمران خان: مبارزه علیه توطئه خارجی را آغاز می‌کنیم

همزمان با تظاهرات گسترده در مناطق مختلف پاکستان در حمایت از عمران خان، نخست وزیر عزل شده پاکستان اظهار داشت که مبارزه علیه توطئه خارجی را آغاز خواهد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: همزمان با تظاهرات گسترده در مناطق مختلف پاکستان در حمایت از عمران خان، نخست وزیر عزل شده پاکستان اظهار داشت که مبارزه علیه توطئه خارجی را آغاز خواهد کرد.

«عمران خان» نخست وزیر برکنار شده پاکستان در توئیتی با درخواست از مردم این کشور برای دفاع از «حاکمیت» و «دموکراسی» اعلام کرد که مبارزه علیه «توطئه خارجی» آغاز می‌شود.

عمران خان در توئیتی نوشت: پاکستان در سال 1947 به یک کشور مستقل تبدیل شد، اما امروز دوباره مبارزه برای آزادی علیه یک توطئه خارجی جهت تغییر رژیم آغاز می‌شود. همیشه این مردم کشور هستند که از حاکمیت و دموکراسی خود دفاع می‌کنند.

روز گذشته در جلسه رأی اعتماد به نخست وزیر پاکستان،‌ عمران‌خان کمتر از 110 رأی را از آن خود کرد و در مقابل اپوزیسیون با بیش از 179 رأی او را برای ادامه پست نخست‌وزیری مناسب ندانستند.

همزمان با آغاز روند رأی عدم‌اعتماد به عمران‌خان نخست وزیر پاکستان، رئیس پارلمان پاکستان از سمت خود  استعفا کرده بود.

پس از رأی عدم‌اعتماد به عمران‌خان در پارلمان پاکستان و عزل او، رسانه‌های پاکستان اعلام کردند نخست وزیر معزول چند دقیقه قبل دفتر نخست‌وزیری را ترک کرده است.

رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند پارلمان این کشور دوشنبه 11 آوریل برابر با 22 فروردین نخست وزیر جدید را انتخاب خواهد کرد.

 

نظرات بینندگان