کد خبر: ۶۷۱۱۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۸ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۱

طرح پلیس برای برخورد با رانندگانی که بی جهت دوردور می کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
افزایش 225 درصدی ثبت تخلف سرعت غیرمجاز بالای 100 کیلومتر، توقیف 27 گواهینامه رانندگان دارای 30 نمره منفی، ‌بهبود رتبه راهور تهران در کاهش تصادفات از مهمترین بخشهای نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بود.

به گزارش انتخاب،سردار حسین رحیمی در نشست خبری با اشاره به این که میزان ثبت تخلف سرعت غیرمجاز توسط دوربین‌ها 225 درصد افزایش یافته است تاکید کرد: فعالیت دوربین‌ها و ثبت تخلفات نیاز به فلش زدن دوربین ندارد و هم اکنون 167 دوربین تهران روزانه اقدام به ثبت تخلفات می کنند. البته هر خودرویی که دارای 130 کیلومتر سرعت و بیشتر از آن باشد به صورت روزانه به پلیس راهور احضار و از راننده تست سلامت روان گرفته می‌شود.

وی ادامه داد:‌ درچند روز گذشته یک خودروی بنز در یکی از بزرگراه‌های تهران با سرعت 210 کیلومتر شناسایی و توقیف شد.

وی ادامه داد:هم اکنون میزان دوربین‌های سطح شهر به جز چند بزرگراه که فاقد دوربین هستند از 64 به 167 دوربین افزایش یافته است. امیدواریم تا پایان سال تمامی بزرگراه‌ها به دوربین ثبت سرعت و تخلفات مجهز شوند.

رحیمی افزود: طرح برخورد با مزاحمان خیابانی و افرادی که بی جهت در خیابان‌ها دور دور کرده اجرا می‌شود. این در حالی است که پلیس تمرکز خود را روی عابران پیاده و موتورسواران متمرکز کرده البته از رانندگان متخلف نیز غافل نیستیم. هم اکنون برای کاهش تلفات عابران پیاده ساماندهی 100 گذرگاه عابران پیاده را در دستور کار داریم.


ساماندهی تردد عابران پیاده
رئیس پلیس راهور تهران از ساماندهی تردد ایمن عابران پیاده خبر داد و افزود: طرح محدود کردن و ساماندهی تردد عابران پیاده در دستور کار قرار دارد و با استفاده از تجهیزات فیزیکی از جمله نصب نرده تلاش می کنیم مسیرها و محورهای عابران پیاده را ایمن سازی کنیم.

به گفته وی ساماندهی تردد خودروهای سنگین به ویژه میکسرها از دیگر طرحهایی است که همزمان با اجرای طرح برخورد با تخلفات شبانه تا ساعت 2 بامداد از سوی ماموران اجرا می شود. بسیاری از مردم از رفتارهای ترافیکی این رانندگان ناراضی هستند.

وی با اشاره به الکترونیکی کردن کنترل گذرگاههای سطح شهر گفت: هم اکنون 15 گذرگاه سطح شهر از جمله آفریقا، سردار جنگل، آبشناسان، بلوار پاک‌نژاد و میرداماد- ولیعصر(عج) به صورت الکترونیکی کنترل می‌شود. از 3 تیرماه امسال نیز طرح آزمایشی جریمه‌های الکترونیکی به پایان رسیده و پلیس خودروهای متخلفی را که به گذرگاه عابر پیاده تجاوز کنند 20 هزار تومان و رانندگانی که از چراغ قرمز عبور کند 100 هزار تومان به همراه 5 نمره منفی جریمه می‌کنیم. تا پایان امسال 90 گذرگاه مجهز به دوربین هوشمند می‌شود. ضمن اینکه در مرکز کنترل ترافیک به صورت نامحسوس رانندگانی که مرتکب تخلف می‌شوند جریمه خواهند شد.

نمره منفی رانندگان کاهش یافت
وی با اشاره به اینکه رتبه پلیس راهور در کاهش تصادفات از رتبه 27 به رتبه اول کاهش یافت، اظهار داشت: سال گذشته 52 درصد فوتی‌های حوادث رانندگی تهران را عابران پیاده تشکیل می‌دادند که از این میزان 8 درصد نیز معتادان ولگرد و خیابانی بودند.

وی ادامه داد: در فروردین امسال صدور قبض جریمه 30 درصد و در اردیبهشت ماه 20 درصد کاهش یافته است. همچنین میزان اخذ گواهینامه‌های دارای 30 نمره منفی به شدت کاهش یافته و در اردیبهشت ماه تنها 27 گواهینامه رانندگان تهرانی که به 30 امتیاز منفی رسیده بودند اخذ شد.

رئیس پلیس راهور تهران به وضعیت کاهش کشته‌های رانندگی اشاره کرد و افزود: در سال 89، 62 نفر کاهش کشته‌‌ داشتیم که این آمار در سال گذشته با 146 نفر افزایش یافت. در فروردین و اردیبهشت امسال نیز 29 درصد کاهش کشته‌ها را شاهد بودیم. در این مدت میزان تصادفات فوتی عابران 24 درصد، کشته‌های تصادفات فوتی و جرحی موتورسواران 36 درصد کاهش یافته است.
رحیمی عدم توجه به جلو را مهمترین علت تصادفات تهران اعلام کرد و گفت: علاوه بر عدم توجه به جلو که عامل 27 درصد تصادفات است، عدم رعایت حق تقدم با 17 درصد و تغییر ناگهانی مسیر با 10 درصد از دیگر علل تصادفات هستند. صحبت با تلفن همراه یکی از مهمترین علل عدم توجه به جلو است که طرح ویژه‌های در سطح پایتخت در حال اجرا است.نصب دوربین در خط اضطرار تونلهای توحید و رسالت
رحیمی از نصب دوربین و کنترل الکترونیکی سطح اضطرار خبر داد و تاکید کرد: طرح‌های جدید در تونل‌های پایتخت به اجرا درآمده و از روز شنبه هر راننده‌ای در خط اضطرار تردد کند 50 هزار تومان و 4 نرمه منفی جریمه می‌شود. این خطر تنها برای خودروهای امدادی و پلیس تعبیه شده است تا در صورت وقوع حادثه در تونل سریع به امدادرسانی بپردازند.

وی با هشدار به رانندگان متخلف تهرانی گفت: در پایتخت بدون هرگونه اغماض با متخلفان برخورد می کنیم در حالی که میزان تخلفات کاهش چشمگیری یافته است. در اردیبهشت ماه امسال میزان تردد غیرمجاز در محدوده طرح ترافیک 39 درصد کاهش یافته است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
2
53
نسبت به نفس کشیدن بی مورد طرحی ندارند؟!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
2
43
يه راه جديد واسه گير دادن به جوونا!!! آخه چطوري مي‌خوان ثابت كنن طرف دور دور مي‌كنه؟!!!! اصلا دور دور كنه، مگه جرمه؟!!! فكرشو كنيد تو قبض جريمه يه بندي اضافه شه به نام دور دور 50000 تومان...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
0
37
من که متوحه نشدم دور دور یعنی چه؟ یکی این خلاف جدید رو معنی کنه برام
نظرات بینندگان