کد خبر: ۶۷۱۱۴۳
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۶ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۱

«اقیانوس پشت پنجره» به لهستان رسید

فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» اولین فیلم بلند بابک نبی زاده به بخش مسابقه جشنواره کینولاب لهستان راه یافت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» اولین فیلم بلند بابک نبی زاده به بخش مسابقه جشنواره کینولاب لهستان راه یافت.

کینولاب یک جشنواره بین المللی فیلم برای کودکان و نوجوانان است که هر ساله در ماه ژوئن در شهرهای مختلف این کشور با نمایش فیلم های راه یافته به بخش مسابقه برای مخاطبان بین ۴ تا ۱۸ سال برگزار می‌شود و معمولا فیلم‌هایی از سراسر جهان که از نظر کیفیت هنری غنی هستند و پیام های مهمی را منتقل می کنند انتخاب و داوری می‌شوند.

طبق آمار منتشر شده هر ساله تقریباً ۱۱ هزار بیننده در این جشنواره فیلم می‌بینند. امسال در بخش مسابقه این جشنواره ۵۰ فیلم کوتاه، ۹ فیلم بلند سینمایی و هشت فیلم مستند انتخاب شده و داوری می‌شوند.

فیلم سینمایی اقیانوس پشت پنجره، اولین فیلم بلند بابک نبی زاده از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که پس از چندین حضور بین المللی، جایزه بهترین فیلم‌ کودک و نوجوان از سیزدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی سان‌فرانسیسکو و پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان، جایزه اصلی یونیسف و دیپلم افتخار بهترین بازیگر از سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان و جایزه بزرگ هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان «زیروپلاس» روسیه را در کارنامه خود ثبت کرده است.

این فیلم به تهیه کنندگی سید جلال چاوشیان، در روستاهای سلخ، گامبرون، لافت و دیگر نقاط بومی جزیره قشم، و فیلمبرداری زیر آب، در آبهای جزیره هنگام، ساخته شد.

محمد آزادی، حدیثه کرمی، جعفر قاسمی، مهران مظفری و غلام رنجبر بازیگران این فیلم هستند.

در هفتمین جشنواره کینو لاب لهستان، برندگان هر بخش فیلم‌های بلند و کوتاه هر کدام به طور مجزا، توسط هیئت داوران حرفه ای بزرگسالان و همچنین هیئت داوران کودکان انتخاب می شوند.

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان «کینولاب» در ماه ژوین ۲۰۲۲ به مدت دوهفته در شهرهای جنوب شرقی کشور لهستان برگزار می‌شود.نظرات بینندگان