کد خبر: ۶۷۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۲۰ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۱

توكلي: هرگز اعتراضم را پس نمي گيرم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
چهره شاخص فراكسيون اصولگرايان مجلس گفت: به اعتبارنامه هاي چهار منتخب مجلس نهم اعتراض دارم كه هرگز اين اعتراض را پس نخواهم گرفت.

به گزارش انتخاب به نقل از جام جم، احمدتوكلي با اشاره به اعتراض خود به اعتبارنامه چهار منتخب مجلس نهم گفت: اينجانب به اعتبارنامه حبيب برومند منتخب پارس آباد و بيله سوار و فتح اله حسيني منتخب قصر شيرين و سر پل ذهاب اعتراض كردم.

 
«همچنين اينجانب و الياس نادران ديگر منتخب تهران به اعتبارنامه هاي مهدي ايرانپور منتخب مباركه و سيد مهدي موسوي ن‍ژاد منتخب دشتستان اعتراض كرديم».

 
وي با اشاره به تائيد اعتبارنامه برومند و ايرانپور در كميسيون تحقيق مجلس گفت: اگر گزارش تائيد اين اعتبارنامه ها و اعتبارنامه هاي ديگري كه به آنها اعتراض كردم، در صحن مجلس مطرح شود، مجددا بر نظر خود اصرار خواهم كرد و اعتراض را حق خود مي دانم.

 
رئيس مركز پژوهش هاي مجلس اضافه كرد: اعتراض به اين چهار اعتبارنامه را حق خود مي دانم و آن را پس نمي گيرم.

 
در صورت اعتراض مجددا توكلي در صحن مجلس، براي تائيد اعتبارنامه از نمايندگان راي گيري مي شود و اگر نصف بعلاوه يك نمايندگان به اعتبارنامه مذكور راي مثبت دهند، اعتبارنامه مذكور تائيد مي شود در غير اين صورت هر منتخبي كه نتواند آراي لازم را كسب كند، بايد صحن مجلس را ترك كند چرا كه وي ديگر نماينده مجلس نخواهد بود.

 
اعتبارنامه های احمد توکلی، الیاس نادران، حسین نجابت ، زهره طبیب زاده نوری منتخبان تهران، حامد قادر مرزی منتخب قروه، سید مهدی موسوی نژاد منتخب دشتستان، فتح الله حسینی منتخب قصر شیرین، علی ایرانپورمنتخب مبارکه، حبیب  برومند منتخب پارس آباد و بیله سوار، علاء الدين بروجردي و جواد كريمي قدوسي یازده منتخبی بودند که با اعتراض منتخبان مجلس، اعتبارنامه شان به کمیسیون تحقیق رفت.

 
این کمیسیون در سه جلسه خود به جز اعتبارنامه توکلی، حسینی و موسوی نژاد، بقیه اعتبارنامه ها را تصویب کرد.

 
البته اعتبارنامه احمد توکلی برای استعلام از شورای نگهبان مسکوت ماند و قرار است تا اعتبارنامه های حسینی و موسوی نژاد در جلسات بعدی كميسيون تحقيق بررسی شود.

 
کمیسیون تحقیق که در جلسات گذشته خود هشت اعتبارنامه را به تصویب رسانده بود، در جلسات گذشته علنی مجلس تنها گزارش تایید اعتبارنامه های پنج نماينده را ارائه کرد که این اعتبارنامه نیز در صحن مجلس مصوب شد.

 
بروجردي و قدوسي كه به يكديگر اعتراض داشته و اعتراض خود را پس گرفته بودند. همچنين نجابت و طبیب زاده نوری به اعتبارنامه قادر مرزي اعتراض كرده بودند و قادر مرزي نيز به اعتبارنامه اين 2 نماينده اعتراض داشت و همه آنها اعتراضات خود را پس گرفته بودند.

 
اعتبارنامه هاي برومند، ايرانپور و نادران به رغم آنكه در كميسيون تحقيق مجلس مصوب شد، اما گزارش تائيد آن هنوز در صحن مجلس مطرح نشده است و بنا به گفته توكلي در صورت ارائه گزارش مذكور مجددا به آن اعتراض خواهد كرد.
نظرات بینندگان