کد خبر: ۶۷۱۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۱ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۱

زلنسکی سخنان پوتین را مسخره کرد: به کشته شدن چند سرباز روس رضایت می‌دهی؟ ده‌ها یا صد‌ها هزار؟

رئیس‌جمهوری اوکراین سخنان همتای روس خود مبنی بر پیشرفت مثبت جنگ علیه کی‌یف را مورد تمسخر قرار داد و گفت: «چگونه می‌توان طرحی را بنیان نهاد که مستلزم کشته شدن ده‌ها هزار سرباز روس در مدت کمی بیش از یک ماه جنگ باشد، چه کسی با چنین طرحی موافقت می‌کند؟» زلنسکی این پرسش را مطرح کرد که پوتین به چه تعداد سرباز کشته شده روس رضایت می‌دهد ؟ ده ها یا صدها هزار؟».
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا : رئیس‌جمهوری اوکراین سخنان همتای روس خود مبنی بر پیشرفت مثبت جنگ علیه کی‌یف را مورد تمسخر قرار داد.

به گزارش اسکای نیوز عربی، «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین امروز- چهارشنبه در واکنش تمسخر آمیز به اظهارات «ولادیمیر پوتین»، همتای روس خود مبنی بر اینکه جنگ علیه کشورش به خوبی پیش می‌رود، گفت که پوتین چگونه توانسته طرحی را که به کشته شدن تعداد بسیاری از روس‌ها ختم می‌شود، تصویب کند؟

زلنسکی در بیانیه‌ای تصویری گفت: «دوباره در روسیه گفته شده است که به نظر می‌رسد عملیات ویژه آنها طبق برنامه پیش می‌رود اما به صراحت می‌گویم که هیچ‌کس در این جهان نمی‌داند چگونه می‌توان بنای چنین طرحی را پی‌ریزی کرد».

وی ادامه داد: «چگونه می‌توان طرحی را بنیان نهاد که مستلزم کشته شدن ده‌ها هزار سرباز روس در مدت کمی بیش از یک ماه جنگ باشد، چه کسی با چنین طرحی موافقت می‌کند؟»

زلنسکی این پرسش را مطرح کرد که پوتین به چه تعداد سرباز کشته شده روس رضایت می‌دهد ؟ ده ها یا صدها هزار؟».

پوتین روز گذشته- سه‌شنبه گفت که همه اهداف و ماموریت‌های جنگ علیه اوکراین محقق خواهند شد.

مسکو در آخرین آمار خود در ۲۵ مارس اعلام کرد که هزار و ۳۵۱ سرباز روس از آغاز عملیات کشته شده‌اند. این در حالی است که اوکراین می‌گوید رقم واقعی نزدیک به ۲۰ هزار نفر است.

نظرات بینندگان