کد خبر: ۶۷۱۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۲ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۱

فروش کپسول دست‌ساز نخود به عنوان داروی ترک اعتیاد و لاغری!

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو نفر که اقدام به تولید کپسول‌های جعلی لاغری، ترک اعتیاد و ... کرده و آن را در چند عطاری توزیع کرده بودند، خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو نفر که اقدام به تولید کپسول‌های جعلی لاغری، ترک اعتیاد و ... کرده و آن را در چند عطاری توزیع کرده بودند، خبر داد.

  ایسنا :سرهنگ رسول بهرامی، دراین‌باره گفت: مدتی پیش خبری در خصوص فروش داروهای غیرمجاز و تقلبی در چند عطاری واقع در محدوده خانی آباد نو به ماموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو اطلاع داده شد که درپی آن تحقیقات اولیه انجام و مشخص شد که گزارش واصله صحت دارد. در همین راستا نیز هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی انجام و مجوزهای لازم برای انجام عملیات دریافت شد.

وی ادامه داد: ماموران با حضور در این عطاری‌ها که تعدادشان به چهار باب می‌رسید، متوجه شدند که همگی آنان داروهای تقلبی را از یک کارگاه خانگی دریافت می‌کنند که در همین راستا ضمن برخورد با تخلف عطاری‌های مذکور، ماموران به محل این کارگاه که یک ساختمان مسکونی فرسوده بود، مراجعه کردند.

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه در محل این ساختمان دو تن دستگیر و به کلانتری منتقل شدند، گفت:‌ همچنین در بازرسی از این محل چندین هزار پوکه خالی کپسول و مقادیر قابل توجهی پودر و برچسب داروهای مختلف کشف و ضبط شد.

بهرامی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت:‌این افراد در اعترافات خود اقرار کردند که با تهیه پوکه خالی کپسول‌های دارویی اقدام به پرکردن آن با پودرها کرده و آن را تحت عناوین کپسول لاغری، کپسول ترک اعتیاد، کپسول افزایش قوای جنسی، کپسول افزایش وزن و ... و با قیمت‌های بالا به عطاری‌ها داده تا به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه محتویات داخلی این کپسول‌ها و ترکیبات پودرها برای بررسی بیشتر به آزمایشگاه برده شد، گفت:‌نتایج اولیه نشان می‌دهد که داخل این کپسول‌ها آرد نخود و ... ریخته شده و آنها فاقد هرگونه خاصیت دارویی و درمانی بودند. متاسفانه افراد سودجو با سواستفاده از برچسب داروهای اصلی و چسباندن آن بر روی این کپسول‌ها اقدام به فریب برخی از مشتریان نیز کرده بودند.

فروش کپسول دست‌ساز نخود به عنوان داروی ترک اعتیاد و لاغری!
اقلام کشف شده از متهمان
سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره اینکه این افراد چگونه اقدام به تهیه پوکه خالی کپسول‌ها کرده بودند، نیز گفت: اتفاقا این موضوع در حال بررسی است. چون اساسا پوکه خالی کپسول باید در اختیار شرکت‌های داروسازی باشد و باید دید که این افراد چگونه این اقلام را تهیه کرده‌اند.

بهرامی با بیان اینکه علاوه بر دو متهم دستگیر شده، تعدادی از همدستان آنان نیز مورد شناسایی قرار گرفته و تحت تعقیب هستند، گفت: برای دو متهم دستگیر شده پرونده‌ای تشکیل شده و این افراد به اتهام جعل و تولید داروی غیربهداشتی و تقلبی به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شدند.

نظرات بینندگان