کد خبر: ۶۷۱۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۷ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۱

مسکو: هر وسیله ناتو که در اوکراین حرکت کند، هدف ما می‌شود

بعد از افزایش حجم تسلیحات ارسالی توسط آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به اوکراین، مسکو هم درباره هدف قراردادن ناتو در اوکراین هشدار داد. «اولگ سیرومولوتوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) گفت: «با تمام تلاش‌های آمریکا و غرب برای کُند کردن عملیات نظامی در اوکراین مقابله خواهیم کرد».
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: بعد از افزایش حجم تسلیحات ارسالی توسط آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به اوکراین، مسکو هم درباره هدف قراردادن ناتو در اوکراین هشدار داد.

«اولگ سیرومولوتوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) گفت: «با تمام تلاش‌های آمریکا و غرب برای کُند کردن عملیات نظامی در اوکراین مقابله خواهیم کرد».

سیرومولوتوف در گفتگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» توضیح داد: «تلاش غرب برای کاهش سرعت عملیات نظامی در اوکراین و آسیب رساندن به واحدهای روسیه را به شدت سرکوب خواهیم کرد».

وی تاکید کرد: «هر وسیله حمل و نقل متعلق به ناتو که سلاح را در داخل خاک اوکراین حمل می‌کند، اهداف قانونی است».

به نوشته اسپوتنیک، معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: «مسکو تهدید تروریسم شیمیایی توسط ملی‌گرایان و ارتش اوکراین را بسیار واقعی می‌داند».

پیش از این نیز، معاون نماینده فدراسیون روسیه در سازمان ملل با هشدار درباره احتمال تنش‌زایی جدید اوکراین در اودسا، گفته بود نیروهای اوکراینی با لباس‌های نظامی روسی به‌تعداد زیاد در این شهر دیده شده‌اند.

نظرات بینندگان