کد خبر: ۶۷۱۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۲۱ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۱

برای ثبت نام پیک موتوری آنلاین در سرویس های خدماتی چه مدارکی لازم است؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 پیک موتوری سریع

شما هم می‌خواهید از نحوه ثبت نام راننده موتور در سرویس‌های خدماتی مختلف اطلاع کسب کنید؟ اگر قرار باشد بین خودرو و موتورسیکلت یکی را برای درآمدزایی انتخاب کنید، در بسیاری از مواقع انتخاب موتور بهتر خواهد بود. از بحث ایمنی بیشتر خودرو که بگذریم، هزینه‌های سرسام‌آور سوخت و تعویض قطعات به علاوه هزینه استهلاک ماشین همگی از جمله عواملی هستند که درآمدزایی با خودرو را با دشواری مواجه می‌کنند. آن هم در روزهایی که قیمت یک قطعه تعویضی اتومبیل‌ها سر به فلک می‌کشد. به همین دلیل است که رانندگان زیادی دوست دارند با ثبت نام در یک شرکت از موتور خود درآمد کسب کنند.

کسب درآمد با موتورسیکلت

اگر به دنبال ثبت نام راننده موتور هستید و می‌خواهید در جایی مشغول به کار شوید، شاید دوست داشته باشید درباره مشاغل مختلفی که می‌توانید با موتور از آن ها درآمد کسب کنید، اطلاعاتی را کسب کنید. برخی از این مشاغل شامل موارد زیر می‌شوند:

  • شما می‌توانید به عنوان یک راننده موتور در جا به جایی مسافر مشغول به کار شوید.
  • یکی دیگراز مشاغل مرتبط با موتور، پیک موتوری است. شما می‌توانید به صورت قراردادی با یک رستوران یا یک شرکت پخش کار کنید. یا اینکه با مشغول شدن در برندهای بزرگ خدماتی ساعات کار خود را به دلخواه انتخاب کنید.
  • تحویل بار و بسته از دیگر شغل هایی است که یک صاحب موتورسیکلت می تواند در آن ها مشغول به فعالیت شود.

اسناد لازم برای ثبت نام راننده موتور در پلتفرم های خدماتی

بسته به اینکه قرار است در کدام شرکت خدماتی مشغول به کار شوید، مدارک و شرایط لازم برای پذیرش از سوی مجموعه متفاوت خواهد بود. در برخی از شرکت‌ها تنها گواهینامه مخصوص موتور، سند موتور، ارائه سفته جهت حسن انجام کار و ارائه مدارک شناسایی تنها مدارکی است که از شما هنگام ثبت نام خواسته می‌شود.

البته شرکت‌هایی هم وجود دارند که شرایط پیچیده و سخت‌تری برای پذیرش شما به عنوان نیروی جدید دارند. اما اگر قرار است شروع به فعالیت پیک موتوری آنلاین را آغاز کنید و از این راه درآمد کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم شرکت‌هایی را انتخاب کنید که مشاغل مختلف مرتبط با موتور را پشتیبانی می‌کنند. در این صورت شما می‌توانید برای تنوع بیشتر، مطابق با نیاز خود در مکانی مشغول به کار شوید که از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است.

چرا درآمدزایی از موتور بهتر از کسب درآمد از خودرو است؟

به دلایل متعددی که به طور مختصر در ابتدا مقاله به آن پرداختیم، کسب درآمد از موتورسیکلت بسیار بهتر از کار با خودرو برای دریافت دستمزد خواهد بود. در ادامه چند مزیت موتورسیکلت را برای انتخاب بهتر بررسی می‌کنیم.

1.صرف هزینه کمتر برای خرید

خرید خودرو همیشه گران بوده است. در مقابل موتورسیکلت‌ها معمولاً وسایل نقلیه اقتصادی تر محسوب می‌شوند که اغلب افراد از پس خرید آن بر می‌آیند. اما خرید خودرو همیشه یا به یک پس انداز مناسب نیاز دارد یا اینکه نیازمند پرداخت اقساط سنگین و مداوم است. آن هم معمولاً تا زمانی که خودرو شروع به هزینه سازی می‌کند. این یعنی اینکه تا به خودتان بیایید و آخرین قسط را پرداخت کنید، باید شروع به هزینه کردن برای رفع عیب و ایرادهای خودرو کنید. در مقابل موتورسیکلت به دلیل قیمت به صرفه تر نه تنها در ابتدا قابل دسترس تر برای خرید و استفاده خواهد بود، بلکه بعدها پس از معیوب شدن قابلیت تعمیر با هزینه های کم را نیز داراست.

2. هزینه بیمه کمتر

شما برای بیمه کردن وسیله نقلیه نیاز به پرداخت هزینه‌ای مشخص دارید. خصوصاً اگر قرار باشد که از دستگاه خود برای درآمدزایی استفاده کنید. زمانی که هزینه بیمه خودرو و موتورسیکلت را با هم مقایسه می‌کنیم، با تفاوت قیمت زیادی مواجه خواهیم شد که در افزایش هزینه‌های زندگی هر چند کم مؤثر است.

3. پارک راحت تر و سرعت بهتر

اگر قرار باشد در مسیر شهری از وسیله نقلیه خود برای کسب درآمد استفاده کنید، باز هم موتور برنده خواهد بود. به دلیل فضای کمی که موتور اشغال می‌کند به راحتی می توان آن را در هر مکانی پارک کرد. از طرف دیگر در میان فضای شلوغ شهر و در گذر از ترافیک‌های سنگین این موتورسیکلت است که از خودرو پیشی می‌گیرد. بنابراین موتور بهترین انتخاب برای مشاغل نیازمند سرعت بالاست.

4. هزینه سوخت کمتر

بسیار مهم است در جایی مشغول به کار شوید که دخل و خرج وسیله نقیله شما با هم جفت و جور باشد. از هزینه خرید دستگاه و هزینه تعمیر و تعویض اجزای وسیله نقلیه که بگذریم، بحث مصرف سوخت هم از دیگر فاکتورهایی است که باعث افزایش سطح هزینه‌های مصرفی دستگاه می‌شود. اینجاست که موتور با مصرف سوخت کمتر به انتخاب اول کسب‌و‌کارهای مختلف تبدیل می‌شود.

جمع بندی

برای بسیاری از افراد هیچ هیجانی بالاتر از موتورسواری وجود ندارد. این حس آزادی را به شما می‌دهد که با هیچ تجربه دیگری از سایر وسایل نقلیه قابل مقایسه نیست. اما فراتر از حس خوب استفاده از موتور، شما می‌توانید از این وسیله نقلیه سبک درآمد خوبی کسب کنید. اما قبل از هر چیز برای ثبت نام راننده موتور بهتر است میزان سختی کار و درآمد مشاغل مختلف مرتبط به موتورسیکلت را بررسی و بهترین گزینه را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

نظرات بینندگان