کد خبر: ۶۷۱۴۱۳
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۱ - ۲۵ فروردين ۱۴۰۱

عامل تیراندازی در متروی نیویورک بازداشت شد

مردی که مظنون به انفجار بمب های دودزا و تیراندازی در داخل یک واگن متروی نیویورک و مجروح شدن ۲۳ نفر بود، روز چهارشنبه به اتهام حمله خشونت آمیز به سیستم حمل و نقل عمومی دستگیر شد. فرانک رابرت جیمز، ۶۲ ساله در منهتن، حدود ۸ مایل دورتر از صحنه حمله بازداشت شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شفقنا: پلیس آمریکا توانست عامل تیراندازی در متروی نیویورک را بازداشت کند.

به گزارش رویترز مردی که مظنون به انفجار بمب های دودزا و تیراندازی در داخل یک واگن متروی نیویورک و مجروح شدن ۲۳ نفر بود، روز چهارشنبه به اتهام حمله خشونت آمیز به سیستم حمل و نقل عمومی دستگیر شد.

به گفته پلیس، فرانک رابرت جیمز، ۶۲ ساله در منهتن، حدود ۸ مایل دورتر از صحنه حمله بازداشت شد. جیمز پس از اینکه مقامات پلیس محل اختفای او را با کمک راهنمایی های ساکنان، که برخی از آنها مشاهدات خود را در رسانه های اجتماعی منتشر کردند، بازداشت شد.

نیویورک تایمز و نیویورک پست، هر کدام به نقل از منابعی گزارش دادند که خود جیمز روز چهارشنبه در تماسی که با یک خط کمکی از یک فست فود مک‌دونالد، به پلیس اطلاع داده بود که محل اختفایش کجاست.

جیمز پیش از منفجر کردن بمب دودزا در واگن مترو، با اسلحه نیمه اتوماتیکی که سال ۲۰۱۱ خریداری کرده بود به مردم شلیک کرد. امروز پنجشنبه اولین جلسه دادگاه او است. هنوز انگیزه این مرد از حمله به مردم مشخص نشده است.

نظرات بینندگان