کد خبر: ۶۷۱۵۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۰۸ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۱

پنتاگون: هرگونه تهدید هسته‌ای بالقوه را بسیار جدی می‌گیریم

«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه گفت که واشنگتن تلاش خواهد کرد که به سریعترین حالت ممکن به ارسال تسلیحات به اوکراین بپردازد. وی تاکید کرد: «هر گونه تهدید بالقوه هسته‌ای را بسیار جدی می‌گیریم».
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه گفت که واشنگتن تلاش خواهد کرد که به سریعترین حالت ممکن به ارسال تسلیحات به اوکراین بپردازد.

وی که در کنفرانس خبری پنتاگون صحبت می‌کرد، افزود: «بسته اخیر کمک‌های امنیتی، با مشاورت با اوکراینی‌ها به خصوص با توجه به نیازهایشان در دونباس تصمیم گیری شده است».

کربی ادامه داد: «ارسال سامانه‌های ضد موشکی استینگر بیشتر به اوکراین را بعید نمی‌دانیم».

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: «عقب نشینی نیروهای روسیه از کی‌یف و از شمال اوکراین، نمی‌تواند این عقیده را ایجاد کند که تهدید علیه کی‌یف از بین رفته است».

وی تاکید کرد: «هر گونه تهدید بالقوه هسته‌ای را بسیار جدی می گیریم».

این در حالی است که «ویلیام برنز»، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) روز پنجشنبه تصریح کرد که هنوز شواهدی از تغییر وضعیت استقرار یا آرایش‌ نظامی نیروها و تجهیزات روسیه در جهت آماده‌باش هسته‌ای چند ماه پیش این کشور مشاهده نشده است.

ویلیام برنز، با تکرار ادعاهای اثبات‌نشده درباره احتمال استفاده روسیه از سلاح‌های هسته‌ای گفت: «مشخصاً ما در این مورد بسیار نگران هستیم. با توجه به سرخورده شدن احتمالی [ولادیمیر] پوتین (رئیس‌جمهور روسیه) و سران روسیه و با توجه به شکست‌هایی که آنها در سطح نظامی متحمل شده‌اند هیچ‌ کدام از ما نمی‌توانیم احتمال توسل به سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی را سرسری بگیریم.»

نظرات بینندگان