کد خبر: ۶۷۱۶۶
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۰۸ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۱

5 کشته و ۴2 مجروح در تصادف اتوبوس مسافربري و ال۹۰ در محور رباط سفيد - مشهد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : بر اثر تصادف يک دستگاه اتوبوس مسافربري با خودروي ال۹۰ در محور تربت حيدريه - مشهد ۵ نفر از مسافران اتوبوس کشته و ۴2 نفر ديگر از سرنشينان دو وسيله نقليه مجروح شدند. دکتر محمدرضا مهري رئيس اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکي مشهد در تشريح اين حادثه به خراسان گفت: 10:55 صبح روز گذشته يک دستگاه اتوبوس مسافربري که در حال عزيمت به مشهد بود، 10 کيلومتر بعد از رباط سفيد با يک دستگاه خودروي ال۹۰ برخورد کرد که بر اثر آن اتوبوس مسافربري از جاده منحرف شد و ازروي پل سقوط کرد.

دکتر مهري گفت: در پي اين حادثه تأسف بار ۴ تن از سرنشينان اتوبوس در دم جان باختند و ۴3 مصدوم ديگر از جمله ۳ تن از سرنشينان خودروي ال۹۰ مجروح شدند که از اين ميان ۷ نفر که دچار جراحت هاي جزئي شده بودند در محل مداوا و بقيه به بيمارستان اعزام شدند که يکي ديگر از مسافران اتوبوس نيز در بيمارستان جان باخت.


 وي افزود: به محض اعلام وقوع اين حادثه، ۹ دستگاه آمبولانس اورژانس به همراه يک دستگاه بالگرد اورژانس خراسان رضوي به محل حادثه اعزام شدند و مصدومان را به بيمارستان امدادي شهيد کامياب مشهد انتقال دادند. دکتر مهري همچنين اضافه کرد که ۷ دستگاه آمبولانس هلال احمر نيز براي انتقال مجروحان حادثه به محل اعزام شدند و تعدادي از مصدومان را به مشهد انتقال دادند. همچنين ۳تن از مجروحاني که در صحنه فوت کرده اند زن بودند که در صندلي هاي پشت سر راننده قرار داشتند و راننده اتوبوس نيز در ميان کشته شدگان است.


يک منبع آگاه در مورد وقوع اين حادثه گفت: گويا خودروي ال ۹۰ در حال سبقت از اتوبوس بوده است که در يک لحظه لاستيک دو ماشين به هم برخورد مي کند و راننده ال ۹۰ سعي داشته که خود را از اتوبوس دور کند اما پس از برخورد لاستيک ها هر دو خودرو منحرف شدند و اتوبوس از بالاي پل پس از ۳بار معلق زدن واژگون شده است. شدت اين حادثه به حدي بوده است که تعدادي از مجروحان از اتوبوس به بيرون پرت شده اند و سقف اتوبوس هم کنده شده است. پس از اين حادثه گروه هاي امدادي و آتش نشاني مشهد به محل اعزام شدند و آتش نشاناني از ايستگاه ۹ شهداي آتش نشاني مشهد و يک جرثقيل از ايستگاه شماره ۶ آتش نشاني مشهد به منظور جلوگيري از آتش سوزي در اتوبوس به محل شتافتند. آتش نشانان به محض حضور در محل تمامي اتوبوس را به منظور يافتن افرادي از مسافران از ميان لاشه اتوبوس جست وجو کردند. همچنين مجروحان حادثه نيز توسط ۹ دستگاه آمبولانس اورژانس مشهد، ۷ دستگاه آمبولانس هلال احمر و بالگرد امداد هوايي به بيمارستان انتقال داده شدند. ۲۷نفر از مجروحان توسط آمبولانس هاي اورژانس، ۷نفر توسط بالگرد امداد هوايي و ۹تن هم با بالگرد انتقال يافتند. قرار بود ابتدا بالگرد حامل مجروحان در بيمارستان طالقاني مشهد فرود آيد اما به دليل وخامت حال مجروحان محل فرود تغيير کرد و به جهت نزديکي پايگاه هوانيروز به بيمارستان امدادي شهيد کامياب، بالگرد در اين پايگاه فرود آمد و آن گاه مجروحان با آمبولانس به بيمارستان انتقال داده شدند.

براساس برخي گزارش ها ۲۲نفر از مجروحان زن و ۱۳نفر مرد هستند که در بيمارستان بستري هستند و بقيه نيزبه صورت سرپايي مداوا شدند، همچنين حال ۳نفر از مجروحان اين حادثه وخيم اعلام شده است و ۳نفر از مجروحان نيز در بخش مراقبت هاي ويژه بيمارستان امدادي بستري هستند، بيشتر مجروحان دچار شکستگي دست، سر، پا و لگن شده اند.مسيري که دو وسيله نقليه نيز در حال حرکت بودند يک طرفه بوده است.

 علت وقوع اين سانحه دلخراش از سوي کارشناسان پليس راه استان خراسان رضوي در دست بررسي است.
نظرات بینندگان