کد خبر: ۶۷۱۷۷۸
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۲۱ - ۲۷ فروردين ۱۴۰۱

کم‌خوابی و همه‌گیری اعتیاد به قرص خواب در کره جنوبی

مردم کره جنوبی یکی از کم‌خواب ترین‌ها در روی زمین هستند و این روند باعث شده که جوانان این کشور به دنبال کمک باشند. فقط در چند دهه گذشته کره جنوبی از فقیرترین کشور دنیا به یکی از قطب‌های فناوری دنیا تبدیل شد و مردم این کشور نیز سخت و سریع کار می‌کنند. این کار زیاد برای مردم این کشور هزینه‌ای را نیز به همراه داشته است. مردم بیش از حد کار می‌کنند، استرس دارند و کم خواب هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بی بی سی: مردم کره جنوبی یکی از کم‌خواب‌ ترین‌ها در روی زمین هستند و این روند باعث شده که جوانان این کشور به دنبال کمک باشند.

فقط در چند دهه گذشته کره جنوبی از فقیرترین کشور دنیا به یکی از قطب‌های فناوری دنیا تبدیل شد و مردم این کشور نیز سخت و سریع کار می‌کنند.

این کار زیاد برای مردم این کشور هزینه‌ای را نیز به همراه داشته است. مردم بیش از حد کار می‌کنند، استرس دارند و کم خواب هستند.

دکتر جی هیون لی، روانپزشک اختلال خواب در سئول، پایتخت کره جنوبی گفته که او اغلب مراجعانی دارد که تا ۲۰ قرص خواب هم در شبانه روز مصرف می‌کنند.

به گفته او، زمان می‌برد تا فرد خوابش ببرد و مردم کره می‌خواهند که زود خواب بروند و برای همین هم دارو مصرف می‌کنند.

براساس آمارها حدود ۱۰۰ هزار شهروند کره به قرص خواب‌ آور معتاد هستند. وقتی آنان خواب نمی‌روند علاوه بر قرص مشروب می‌نوشند که نتایج خطرناکی دارد.

اکنون میزان بی‌خوابی در میان جوانان کره به دلیلی که آنان می‌خواهند سریعتر و سخت کار کنند، افزایش یافته است. به همین دلیل فراهم کردن خدمات برای کسانی‌ که نمی‌توانند بخوابند به صنعت مبدل شده است، صنعتی که ارزش آن در سال ۲۰۱۹ میلادی ۵/۲ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

نظرات بینندگان