کد خبر: ۶۷۲۱۲۷
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۳ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۱

اوکراین: با دارایی‌های مسدودشده روسیه کشورمان را بازسازی می‌کنیم

یک وزیر اوکراین امروز دوشنبه (۱۸ فوریه/ ۲۹ فروردین) اعلام کرد حمله روسیه به بین ۲۰ تا۳۰ درصد از زیرساخت‌های اوکراین را نابود یا تخریب کرده است و خسارتی نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار به این کشور وارد کرده است. وی تصریح کرد که بازسازی زیرساخت‌ها طی دو سال آینده با کمک دارایی‌های مسدودشده روسیه انجام خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: یک وزیر اوکراین امروز دوشنبه (۱۸ فوریه/ ۲۹ فروردین) اعلام کرد حمله روسیه به بین ۲۰ تا۳۰ درصد از زیرساخت‌های اوکراین را نابود یا تخریب کرده است و خسارتی نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار به این کشور وارد کرده است.

«الکساندر کوبارکوف»، وزیر امور زیرساختی اوکراین در گفت‌وگویی با خبرگزاری رویترز تصریح کرد که بازسازی زیرساخت‌ها طی دو سال آینده با کمک دارایی‌های مسدودشده روسیه انجام خواهد شد.

خبرگزاری رویترز نوشته اوکراین پیش از این برآورد دقیقی از اثرات جنگ بر زیرساخت‌هایش شامل جاده‌ها و پل‌ها ارائه نکرده اگرچه مقام‌ها می‌گویند هزینه کلی خسارت‌های واردشده به اوکراین از بخش حمل و نقل گرفته تا مسکن و سایر ساختمان‌ها تا کنون به حدود ۵۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

کوبارکوف در گفت‌وگو با رویترز گفته تقریباً همه بخش‌های زیرساخت‌های حمل و نقل اوکراین یکی پس از دیگری لطمه دیده‌اند. او گفت عملیات روسیه باعث وارد شدن سطوح متفاوتی از لطمه به به بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از کل زیرساخت‌های اوکراین شده است.

او تصریح کرد تا به حال بیش از ۳۰۰ پل در جاده‌ها تخریب شده یا آسیب دیده‌اند، همچنین بیش از ۸۰۰۰ کیلومتر از جاده‌ها نیاز به تعمیر یا بازسازی دارند ضمن اینکه ده‌ها پل مربوط به قطار هم منفجر شده‌اند. کوبارکوف میزان خسارت را نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار برآورد کرده است.

نظرات بینندگان