کد خبر: ۶۷۲۳۴۱
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۰ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۱

اسرائیل مسجد الاقصی را تا پایان رمضان به روی غیرمسلمان ها بست

رسانه‌های اسرائیل اعلام کردند که پلیس این رژیم تصمیم گرفته صحن‌های مسجد الاقصی را از روز جمعه تا پایان ماه مبارک رمضان به روی یهودیان ببندد. به نظر می‌رسد هدف از این اقدام آرام کردن تنش‌های اخیر میان فلسطینی‌ها و یهودیان و توقف یورش‌ها به اماکن مقدس است اما انتشار این اطلاعیه خشم یهودیان افراطی را چند برابر کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که پلیس این رژیم تصمیم گرفته صحن‌های مسجد الاقصی را از روز جمعه تا پایان ماه مبارک رمضان به روی یهودیان صهیونیست ببندد.

روزنامه "تایمز آو اسرائیل نوشت، معمولا پلیس اسرائیل صحن‌های مسجد الاقصی را در روزهای پایانی ماه رمضان به روی غیرمسلمان‌ها می‌بندد اما به گفته تحلیلگران مدت این تعطیلی هر سال متفاوت است.

به نظر می‌رسد هدف از این اقدام آرام کردن تنش‌های اخیر میان فلسطینی‌ها و یهودیان و توقف یورش‌ها به اماکن مقدس است اما انتشار این اطلاعیه خشم یهودیان افراطی را چند برابر کرد.

یک گروه از یهودیان افراطی که خواستار حقوق بیشتر برای یهودیان در مسجد الاقصی هستند، دولت رژیم صهیونیستی را به "سقوط شدید" پس از سال‌ها پیشرفت متهم کرده و از آن خواستند در تصمیم خود تجدیدنظر کرده، مسجدالاقصی را از "تروریسم" پاک کرده و به یهودیان اجازه دهد هر روز که خواستند وارد این مکان شوند.

مسجد مبارک الاقصی از روز جمعه گذشته و مصادف با دومین جمعه ماه مبارک رمضان شاهد درگیری فلسطینیان با یهودیان تندرو و نیروهای رژیم صهیونیستی است.

نظرات بینندگان