کد خبر: ۶۷۲۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۲ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۱

رازهای تبدیل شدن به یک مینیمالیست واقعی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رازهای تبدیل شدن به یک مینیمالیست واقعی

فومیو ساساکی در کتاب صوتی در باب زندگی مینیمالیستی شما را با فواید زندگی مبتنی بر مینیمالیسم آشنا ساخته و دستورالعملی سودمند را برای داشتن یک زندگی ساده و کمینه‌گرا در اختیارتان گذاشته است. گفتنی‌ست که اثر حاضر یکی از عناوین پرفروشِ حیطه‌ی خود به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی در باب زندگی مینیمالیستی:

راز خوشبختی در هرچه کمتر داشتن است. به همین دلیل، باید هرچه سریع‌تر با خرت‌وپرت‌هایی که اطرافتان را فرا گرفته وداع کنید. باید زودتر دست به کار شوید و در اولین فرصت از شر وسایل اضافی خلاص شوید. آن‌وقت مجال نفس کشیدن خواهید یافت... آن‌وقت زندگی را از نو آغاز خواهید کرد!

این دو سطر اصلی‌ترین پیامی‌ست که کتاب در باب زندگی مینیمالیستی (Goodbye, Things: The New Japanese Minimalism) دربردارد. فومیو ساساکی (Fumio Sasaki) در این اثر شنیدنی با شرح فلسفه‌ی مینیمالیستی و پی‌گیری شعارهای آن در سنت‌های فکری شرق و غرب (از بودیسم تا استیو جابزیسم!) نشان می‌دهد که شادی و سعادت برخلاف آنچه از کودکی به ما گفته‌اند و آموخته‌اند، نه در بیشتر داشتن، بلکه در کمتر داشتن است.

ساساکی در بخشی از مقدمه‌ی کتاب، با لحنی صادقانه و تأثربرانگیز چنین نوشته است: «شاید برخی از شما فکر کنید که من بازنده‌ای بیش نیستم: آدم بالغ مجردی که هیچ پولی ندارد. منِ سابق اگر قرار بود چنین چیزی را تأیید کند حسابی شرمنده می‌شد. در گذشته از غروری کاذب لبریز بودم؛ اما صادقانه بگویم که دیگر هیچ اهمیتی به این چیزها نمی‌دهم. دلیلش هم بسیار ساده است: همین‌گونه که هستم کاملاً احساس خوشبختی می‌کنم.»

شما می‌توانید برای دسترسی سریع و دانلود کتاب در باب زندگی مینیمالیستی به سایت و یا اپلیکیشن کتابراه، مراجعه نمایید. پلتفرم جامع کتابراه امکان دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی را برای شما فراهم می‌کند.

هدف فومیو ساساکی از نوشتن کتاب در باب زندگی مینیمالیستی، چیزی جز این نبوده که راز خوشبختیِ خاص خود را با دیگران نیز به اشتراک بگذارد. رازی که شما را مجاب خواهد کرد تغییراتی اساسی در سبک زندگی خود پدید آورید و با اتکا به دستورالعمل‌های فلسفه‌ی مینیمالیستی، شیوه‌ی متفاوتی از گذران حیات را برگزینید.

کتاب صوتی در باب زندگی مینیمالیستی به قلم شبنم سمیعیان به فارسی ترجمه شده، و با صدای میثاق ابطحی روایت گشته است. امیدواریم که گوش سپردن به این اثر، تأثیری مثبت، سازنده و مانا بر زندگی شما بگذارد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی در باب زندگی مینیمالیستی:

- این کتاب فرصتی برای ارزیابی مجدد وسایلی را که باید در خانه نگه داریم به ما می‌دهد. (Jenny Xie)
- مملو از صراحت و صمیمیت. ( Janel Laban)

کتاب صوتی در باب زندگی مینیمالیستی مناسب چه کسانی است؟

مطالعه‌ی کتاب در باب زندگی مینیمالیستی پیشنهاد ما به تمام افرادی‌ست که از شلوغی محیط زندگی خود به تنگ آمده‌اند و در جست‌وجوی چیدمانی نو و کارآمد برای منزل خود هستند.

همچنین اگر به مطالعه کتاب‌های مدیریت ذهن و توسعه فردی علاقمندید، با مراجعه و عضویت در اپلیکیشن کتابراه، آثار دیگری در این زمینه را مطالعه نمایید. شما می‌توانید برای دانلود و خرید کتاب به صورت قانونی از تخفیفات ویژه مناسبتی و آخر هفته با کتابراه بهرمند شوید و به جمع بیش از چهار میلیون کاربر اپلیکیشن کتابراه بپیوندید.

رازهای تبدیل شدن به یک مینیمالیست واقعی

با فومیو ساساکی بیشتر آشنا شویم:

فومیو ساساکی (متولد سال 1979) نویسنده و ویراستار اهل ژاپن است. او همچنین مدیر مسئول سابق Wani Books و مدیر وب‌سایت Minimal & ism می‌باشد.

در بخشی از کتاب صوتی در باب زندگی مینیمالیستی می‌شنویم:

در آن روزهایی که هنوز مینیمالیست نشده بودم فقط بهانه‌تراشی می‌کردم: نمی‌توانم صبح‌ها از خواب بیدار شوم، چون تا آخر وقت کار می‌کنم. چاقم، چون ژنتیک خانوادگی‌مان این‌گونه است. اگر محیط زندگی بهتری داشتم می‌توانستم بهتر کار کنم. هیچ جایی برای گذاشتن هیچ چیزی در خانه ندارم؛ پس وقتی ریخت و پاش می‌شود چه کاری از دستم برمی‌آید؟ من این خانه را اجاره کرده‌ام، پس مالکش نیستم. چه فایده دارد تمیزش کنم؟ مسلم است که اگر خانه‌ای جادار بود که واقعاً مالکش هم خودم بودم، همیشه آن را تمیز نگه می‌داشتم. اما با این حقوق اندکم نمی‌توانم به جایی بزرگ‌تر نقل مکان کنم. بهانه‌هایم بی‌پایان و تمام افکارم منفی بود. در آن ذهنیت گیر کرده بودم و در عین حال برای تغییر اوضاع هم هیچ اقدامی نمی‌کردم...

 

نظرات بینندگان