کد خبر: ۶۷۲۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۷ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۱

مقامات اوکراینی: پهپاد‌های ساخت ترکیه از نوع «بیرقدار» در غرق شدن رزمناو روسیه نقش داشتند

رسانه‌ها به تازگی به نقل از یک مقام رسمی اوکراینی و تحلیلگران صنایع دفاعی مدعی شدند که پهپاد‌های تهاجمی ساخت ترکیه ارتش اوکراین از نوع «بیرقدار»، در هدف قرار دادن رزمناو موشک انداز روسیه نقش داشتند. تحلیلگران همچنین گفتند که اوکراین از پهپاد‌های بیرقدار برای شناسایی مکان دقیق روسیه در دریای سیاه استفاده کرده وسپس امکان حملات دقیق علیه آن را فراهم کرده است
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: رسانه‌ها به تازگی به نقل از یک مقام رسمی اوکراینی و تحلیلگران صنایع دفاعی مدعی شدند که پهپادهای تهاجمی ساخت ترکیه ارتش اوکراین از نوع «بیرقدار»، در هدف قرار دادن رزمناو موشک انداز روسیه نقش داشتند.

به نوشته وبگاه «ایژیا نیکی» یک مقام ارشد اوکراینی با دسترسی مستقیم به اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین به طور ضمنی دخالت پهپادهای بیرقدار را تایید کرد. این مقام مسئول در پاسخ به این سئوال که آیا از پهپادها در این حمله استفاده شده است، مدعی شد: «مسکوا با کمک تجهیزات مختلف مورد اصابت دو تیر موشک "نپتون" قرار گرفت.»

تحلیلگران همچنین گفتند که اوکراین از پهپادهای بیرقدار برای شناسایی مکان دقیق روسیه در دریای سیاه استفاده کرده وسپس امکان حملات دقیق علیه آن را فراهم کرده است. این پهپادها اوایل درگیری روسیه و اوکراین زمانی که ارتش اوکراین فیلمی از برخورد آنها با کاروان‌های روسیه و منفجر کردن تانک‌ها و سیستم های دفاع موشکی زمین به هوا منتشر کرد، مورد توجه قرار گرفتند.

ترکیه تاکید کرده که پس از فروخته شدن، این پهپادها توسط اوکراینی‌ها اداره می شوند و آنکارا در عملیات آنها دخالتی ندارد.

 

نظرات بینندگان