کد خبر: ۶۷۲۴۷۵
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۹ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۱

انفجار اتوبوس حامل نگهبانان زندانی در ترکیه یک کشته و چهار زخمی برجا گذاشت

رسانه‌های ترکیه از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن چهار نفر دیگر بر اثر انفجار اتوبوس حامل نگهبانان زندان شهر بورسای در شمال غربی این کشور خبر دادند. «یعقوب جانبولات» فرماندار شهر «بورسا» گفت که یک بمب دست ساز با کنترل از راه دور در اتوبوس حامل حدود ۳۰ کارمند از نگهبانان زندان منفجر شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: رسانه های ترکیه از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن چهار نفر دیگر بر اثر انفجار اتوبوس حامل نگهبانان زندان شهر بورسای در شمال غربی این کشور خبر دادند.

 شبکه «تی آر تی» امروز (چهارشنبه) این خبر را به نقل از مقامات ترکیه اعلام کرد و افزود: بر اساس اعلام مقامات این انفجار صبح امروز به وقوع پیوست.

«یعقوب جانبولات» فرماندار شهر «بورسا» گفت که یک بمب دست ساز با کنترل از راه دور در اتوبوس حامل حدود ۳۰ کارمند از نگهبانان زندان منفجر شده است.

وی افزود: این انفجار منجر به کشته شدن یک کارمند و زخمی شدن چهار تن دیگر از آن‌ها شد که حال یکی از آن‌ها وخیم است و سایر کارکنان برای معاینات عمومی به بیمارستان منتقل شدند.

فرماندار شهر بورسا اظهار داشت که وزرای دادگستری و کشور ترکیه از نزدیک پیگیر این پرونده هستند و برای بررسی موضوع به بورسا سفر کرده اند.

جانبولات تصریح کرد که این انفجار یک اقدام تروریستی تلقی می‌شود و تمامی واحدهای امنیتی به محل حادثه آمده‌اند و تحقیقات برای حصول نتیجه در نزدیک زمان ممکن ادامه دارد.

وی اظهار داشت: این انفجار شیشه‌های برخی از ساختمان‌های اطراف را نیز شکست، بدون اینکه به شهروندان آسیبی وارد شود.

نظرات بینندگان