کد خبر: ۶۷۲۴۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۲۰ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۱

حمایت نوید محمدزاده از زنان آزاردیده سینما

نوید محمدزاده که تهیه‌کنندگی نمایش «گیاهخوار» را بر عهده داشت، پس از افشاگری‌ها علیه کارگردان این نمایش، اجرای آن را لغو کرد. ستاره ملکی بازیگر جوان تئاتر با اعلام این خبر در صفحه شخصی‌اش نوشت: نوید محمدزاده اجرایی که با (الف.ک) داشت را لغو کرد. شک کرد، پرس‌و‌جو کرد، دنبال حق گشت و در نهایت هزینه داد و طرف حق ایستاد. نویده محمدزاده و گروهش برای اجرای این تاتر دوسال تلاش و تمرین کرده‌بودند و منتظر دیدن نتیجه زحماتشان بودند.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نوید محمدزاده که تهیه‌کنندگی نمایش «گیاهخوار» را بر عهده داشت، پس از افشاگری‌ها علیه کارگردان این نمایش، اجرای آن را لغو کرد.

ستاره ملکی بازیگر جوان تئاتر با اعلام این خبر در صفحه شخصی‌اش نوشت: نوید محمدزاده اجرایی که با (الف ک) داشت را لغو کرد. شک کرد، پرس‌و‌جو کرد، دنبال حق گشت و در نهایت هزینه داد و طرف حق ایستاد. نویده محمدزاده و گروهش برای اجرای این تاتر دوسال تلاش و تمرین کرده‌بودند و منتظر دیدن نتیجه زحماتشان بودند.» محمدزاده البته این خبر را در صفحه شخصی‌اش اعلام نکرده اما جنبش #metoo را استوری کرده است.

صفحه اینستاگرامی «من هم» دو روز قبل روایت‌هایی از آزاردیدگان توسط (الف. ک) بازیگر ونمایشنامه‌نویس منتشر کرد. او پس از این اتهامات، صفحه‌اش در فضای مجازی را حذف کرد. برادرش هم نوشت: «... مجرم، مجرم است و باید طبق قانون مجازات شود اما نام بردن از افراد رده پایین ـ حتی اگر نام خانوادگی‌شان شهره باشد ـ جنبش شما را پیش نمی‌برد! ذات سینما شهرت است و گمان بر این بود سراغ سلاطینی بروید که در پناه قدرت مخفی شده‌اند و به ریش ما می‌خندند!»

 هفته دوم فروردین‌ماه بود که جمع قابل توجهی از زنان سینماگر ایرانی در اعتراض به خشونت و آزارگری و اعمال قدرت بر زنان در محیط سینما، بیانیه صادر کردند و تشکیل کمیته‌ای مستقل در خانه سینما برای رسیدگی به این روایت‌ها را خواستار شدند.

در ادامه، امضاکنندگان بیانیه‌ اعتراض به سوء رفتارهای جنسی در سینما و تئاتر ایران، ۵ زن سینماگر (هانیه توسلی، ترانه علیدوستی، سمیه میرشمسی، غزاله معتمد و مارال جیرانی) را برای تشکیل یک کمیته مستقل جهت پیگیری این معضل در این عرصه انتخاب کردند. همچنین رئیس سازمان سینمایی با توجه به برخی حواشی مطرح شده و مشکلات فعالان و دست اندرکاران سینما دستور داد «شورای اخلاق حرفه‌ای سینما» ایجاد شود.

نظرات بینندگان