arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۳۸۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۳ - ۰۲ تير ۱۳۹۱

رویانیان: سقف قراردادها همه را دزد و خلافکار می‌کند/ اشتباه کردم به فوتبال آمدم!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه آمدنش به فوتبال اشتباه بوده و رفتنش هم اشتباه خواهد بود، گفت: قانون سقف قرارداد همه را دزد و خلافکار می‌کند و اگر این قانون را بردارند همه چیز درست می‌شود.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، محمد رویانیان که صبح امروز جمعه در برنامه ورزش و مردم حاضر شده بود، پس از تبریک جشن‌های ماه شعبان، در خصوص سقف قراردادها تصریح کرد: متاسفانه همه یادشان رفته است که پارسال و سال‌های قبل به بازیکنان خانه، باغ، ماشین و یا رشوه می‌دادند؛ حالا که نوبت ما شد و ما راستش را گفتیم، علیه ما موضع گرفتند. ما داریم هزینه راست گفتن‌مان را می‌دهیم.

25 میلیون هوادار از ما انتظار دارند
وی گفت: بعضی باشگاه‌ها مجبورند که سقف قراردادها را رعایت کند، چون پولی ندارند که هزینه کنند. باشگاه‌هایی مثل گهر زاگرس و یا صبای قم که امسال به سختی سهمیه آسیا گرفت نمی‌توانند به سقف برسند اما ما مجبوریم که سقف را زیر پا بگذاریم، چرا که 25 میلیون هوادار داریم و آنها از ما انتظار دارند.

فتح‌الله‌زاده مجبور است خودش را به هزار بدبختی بزند!
رویانیان خاطر نشان کرد: ما نمی‌توانیم هواداران را نادیده بگیریم. علی فتح‌الله‌زاده هم مجبور است خودش را به هزار بدبختی بزند که جایگاه استقلال را حفظ کند و میلیون‌ها هوادار را راضی نگه دارد! اگر ما بگوییم پولی نداریم توهین به هواداران است.

نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: ما نمی‌توانیم منتظر بمانیم، دست روی دست بگذاریم و بگوییم در انتهای بازار نقل و انتقالات هرچه ماند خرید می‌کنیم. فشاری که روی پرسپولیس و استقلال است نسبت به باشگاهی مثل صبا بیشتر است، چون آنها طرفداری ندارند.

باشگاه‌ها باید خودشان پول در بیاورند
وی با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه تاکید کرد: مگر مجلس و قانون طبق برنامه پنجم توسعه دست دولت را برای کمک به باشگاه‌های دولتی نبسته‌اند؟ این یعنی اینکه باشگاه‌ها خودشان باید پول در بیاورند. اگر دولت نمی‌تواند کمک کند و مدیران عامل هم نمی‌توانند پولی در بیاورند پس چرا باشگاه وجود دارد؟ چرا من را مدیرعامل گذاشته‌اند؟

حاضرم تراز مالی را به تمام مراجع نشان بدهم
رویانیان ادامه داد: از وقتی که من به عنوان مدیرعامل انتخاب شده‌ام دولت فقط چهارمیلیارد و 500 میلیون به ما کمک کرده است. من هزینه سال قبل را حساب کردم و تراز مالی گرفتم و حاضرم آن را به تمام مراجع نشان دهم. باشگاه پرسپولیس سال قبل 10 میلیارد برای بازیکنان خرج کرده است. طبیعی است که این هزینه‌ها امسال 15 تا 20 درصد افزایش یابد. پس ما باید چه کار کنیم؟

وی افزود: این در حالی است که ما هیچ خروجی از تیم‌های پایه نداشته‌ایم و حتی یک بازیکن از تیم امید یا جوانان ما درست و حسابی به تیم اصلی نرسیده است.

محکوم به خرید هستیم
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: ما محکوم به خرید هستیم ولی اگر واقعا من مدیر باشم با توسعه فوتبال پایه، تا سه سال دیگر دنبال خرید بازیکن نمی‌روم. این در حالی است که استقلال هم شرایطی شبیه ما دارد ولی آنها به جای کمک، به ما می‌تازند. نمی‌دانم اگر ما بازیکن نخریم باید چه کار کنیم؟

نمی‌توانیم در خیابان بنشینیم و پول جمع کنیم
رویانیان ادامه داد: مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس شوخی نیست! علیرضا رحیمی و علی فتح‌الله‌زاده هم که به ما انتقاد داشتند از بزرگان فوتبال هستند و همه ما در فشار هستیم که باید به هم کمک کنیم. اگر قرار است وزارت ورزش 60 درصد هزینه‌های استقلال و پرسپولیس را تامین کند و 40 درصد دیگر برعهده خودمان باشد، باید آن را تامین کنیم. ما که نمی‌توانیم در خیابان بنشینیم و پول جمع کنیم باید برنامه داشته باشیم تا برای باشگاه پول بیاوریم.

چه کسی می‌داند پیشنهاد ما چقدر بوده است
مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این موضوع که گفته می‌‎شود این باشگاه خرید‌های میلیاردی داشته است"، تاکید کرد: این ادعا را کسانی مطرح می‌کنند که خودشان پیشنهادهای میلیاردی به بازیکنان ما داده‌اند وگرنه چه کسی می‌داند که من چقدر به بازیکن داده‌ام. اصلا ملاک و معیار چیست که یک نفر چنین مسائلی را مطرح می‌کند.

آن موقع در فوتبال نبودم
وی افزود: سقف قرارداد طبق اعلام سازمان لیگ 400 میلیون است. ما 100 میلیون پاداش برای بازیکنان در نظر گرفتیم و همچنین برای ملی پوشان 15 درصد بیشتر گذاشته‌ایم. با این حساب حداکثر سقف 650 میلیون می‌شود. این قانونی است که من نگذاشته‌ام آقایان سال گذشته چنین قانونی گذاشتند که من در فوتبال نبودم.

می‌گویند میلیاردی پول دادیم تا تحریک کنند
رویانیان در پاسخ به این پرسش که "آیا قادر به پرداخت این پول‌ها هستید؟"، گفت: همه می‌گویند شایعه شده است که پرسپولیس چنین پولی داده آیا آن کسی که چنین چیزی را مطرح می‌کند تا کنون از من مدرک خواسته است؟ اینکه می‌گویند رویانیان میلیاردی برای بازیکنان پول داده برای تحریک کردن است.

بچه‌هایم مستاجر هستند!
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس همچنین به زندگی پدری خود اشاره کرد و گفت: بعضی‌ها مدام می گویند رویانیان ارث پدرش را استفاده می‌کند اما همه می‌دانند که خانه پدری ما در قم جمعا 49 متر است. بچه‌های من هم مستاجر هستند. خودم هم که درآمدی ندارم، چون سرباز مملکتم، خدمت می‌کنم و از یک جا حقوق می‌گیرم! اما بعضی‌ها اتهام می‌زنند که پول میلیاردی خرج می‌کنم. چرا آنها که پارسال میلیاردی هزینه می‌کردند چیزی نگفتند؟

گرفتن بازیکن ملی پوش هنر است
وی با بیان اینکه چنین حرف‌هایی صوری و غیر واقعی است، گفت: چون امسال هفت ملی پوش گرفتم این حرف‌ها را می‌‍زنند. خب این هم یک هنر است که بتوانی بازیکنان ملی پوش را جذب کنی. ما که تیم پایه نداریم باید چه کار کنیم؟ ناچاریم چنین بازیکنانی را بخریم.

شاید سال بعد دچار مشکل شویم
وی همچنین با اشاره به علی فتح‌الله‌زاده خاطر نشان کرد: فتح‌الله‌زاده پارسال استقلال را کهکشانی بسته اما امسال نمی‌تواند این کار را انجام دهد. شاید من هم سال بعد دچار مشکل شوم، اما این سئوال را دارم که چرا توهین  کرده و جو را علیه ما را ملتهب می‌کنند؟

قدم سازمان بازرسی روی سرم!
رویانیان در خصوص حضور نماینده سازمان بازرسی در سازمان لیگ و باشگاه پرسپولیس گفت: چطور می‌شود که سازمان بازرسی به سازمان لیگ برود که یک نهاد خصوصی است؟ اگر آنها می‌خواهند به باشگاه پرسپولیس بیایند قدم‌شان روی سرم! من پاسخگوی آنها هستم. سازمان بازرسی می‌تواند بپرسد من با چهار میلیارد و 500 میلیون وزارت ورزش چه کار کردم؟ اصلا این به نفع ماست. من از آنها خواهش می‌کنم بیایند و قانون را اجرا کنند.

وی ادامه داد: من مجبورم برای کسب درآمد کار اقتصادی کنم و اسپانسر بگیرم آیا اینکه خود باشگاه پول در می‌آورد خلاف است؟

بهروان ابتدا قراردادهای ما را ببیند
مدیر‌عامل پرسپولیس همچنین به غلامرضا بهروان و فدراسیون فوتبال انتقاد کرد و گفت: آقای بهروان چرا شما به شایعات توجه می‌کنید؟ شما بیایید و قراردادهای ما را ببینید آن وقت اظهارنظر کنید. اینکه من گفتم بالای سقف قرارداد می دهم شجاعت من بود.

استقلال و سپاهان ناراحتند رقیب آنها شده‌ایم
رویانیان در بخش دیگری از صحبت‌هایش به انتقاد باشگاه‌های سپاهان و استقلال واکنش نشان داد و گفت: آنها سال‌های گذشته بدون دردسر بازیکن می‌خریدند اما امسال یک باشگاه دیگر (پرسپولیس) به رقبا اضافه شده است و حالا ناراحت هستند. من چه گناهی کرده‌ام؟ من حتی اگر مدیرعامل استقلال، سایپا و یا صبا هم بودم همین کار را می‌کردم.

مدیر عامل پرسپولیس در خصوص دادن هواپیما به بازیکنان این تیم هم گفت: من این موضوع را به شوخی مطرح کردم اما انگار همه آن را جدی گرفته‌اند!

200 میلیون تومان از 500 میلیون تومان از قرارداد خودرو است!
رویانیان درباره اهدای خودرو به بازیکنان پرسپولیس گفت: من خودرو دادم در واقع وقتی قرارداد 500 میلیون تومانی می‌نویسم 200 میلیون تومان، آن ماشین، حساب می‌شود. مگر سال‌های قبل باشگاه‌های دیگر چنین کاری نکردند؟

عاشق رفتن از فوتبال هستم!
وی تاکید کرد: من اشتباه کردم به فوتبال آمدم اما الان رفتنم هم اشتباه است، چرا که باید بدهی‌ها را صاف کنم. من عاشق رفتن از فوتبال هستم اما باید فعلا اوضاع را درست کنم.

پرسپولیس برای قهرمانی بسته نشده است!
مدیرعامل پرسپولیس همچنین با اشاره به اینکه گفته می‌شود پرسپولیس برای قهرمانی بسته شده است، گفت: من تیم را برای قهرمانی نبستم. این تیم فقط برای حفظ شان پرسپولیس بسته شده است. در واقع پرسپولیس را برای شان قهرمانی بستیم نه خود قهرمانی!

قانون سقف قرارداد همه را دزد و خلافکار می‌کند!
وی در خصوص قانون سقف قرادادها ادامه داد: اگر مرز قراردادها را برداریم مسئله خیلی راحت می‌شود چرا که دیگر کسی دزد یا خلافکار نمی شود. شما نگاه کنید که تمام بازیکنان دنیا قیمت دارند و هر باشگاه با توجه به بضاعت مالی خود سراغ آنها می‌رود.

رویانیان تاکید کرد: این قانون در ایران همه را دزد و خلافکار می‌کند. سازمان لیگ برای بازیکنان قیمت بگذارد و به عنوان مثال بگوید جلال حسینی بازیکن تیم ملی دارای درجه A و این قیمت است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: سقف قراردادها یک دروغ است و باشگاه‌ها را مجبور می‌کند که بیشتر خرج کنند.

می‌خواستم قرارداد بازیکنان را منتشر کنم اما ترسیدم!
وی یادآور شد: می‌خواستم ریز قرارداد بازیکنان پرسپولیس را در رسانه‌ها و سایت‌‎ها منتشر کنم اما خداوکیلی ترسیدم، چون تا کنون کسی این کار را نکرده است و ممکن است به من بگویند خلاف کرده‌ام.

رویانیان در پاسخ به این سئوال که "چرا چنین مسائلی را با سازمان لیگ و غلامرضا بهروان در میان نمی گذارید؟"، گفت: بهروان هنوز فرصت نکرده است تا او را ببینیم. کفاشیان نیز که تازه رئیس فدراسیون شده و کارهای دیگری دارد!

باشگاه سایپا هنوز رضایتنامه انصاریفرد را نداده است
رویانیان در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مشکل صدور رضایتنامه باشگاه سایپا برای کریم انصاریفرد اشاره کرد و گفت: مسئولان این باشگاه باید خودشان در این خصوص تصمیم بگیرند. من مدیرعامل باشگاه سایپا را دوست دارم اما فوتبال دوستی نمی‌شناسد. وقتی خود یک بازیکن نمی‌خواهد در تیمی بماند باید رضایتنامه‌اش صادر شود.

دنیزلی گفت پولم را پس می‌دهم چون حرام است
وی درباره مشکلات دنیزلی تاکید کرد: دنیزلی انسان بزرگی است. او به من گفت که می‌خواهم اگر سال بعد به پرسپولیس برگشتم یک دنیزلی تمام عیار باشم. او پس از چند روز زنگ زد و گفت که بعید می‌دانم بتوانم بیایم. او به من گفت که در ایران اعلام کنم که خودش تصمیم گرفته دیگر به ایران نیاید و از هواداران عذرخواهی می‌کند.

رویانیان ادامه داد: او تاکید کرد که هر چقدر هم پول گرفته است به اندازه نیم فصل بر می‌دارد و مابقی را بر می‌گرداند، چرا که این پول حلال نیست و بقیه‌اش حرام است. حالا قرار است امروز هم با او صحبت کنم تا جواب قطعی را بگیرم.

یک مربی دیگر مدنظر داریم
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از مذاکره با چند مربی دیگر خبر داد و گفت: متسو در حال حاضر به فرانسه رفته است و منتظر جواب ماست. علاوه بر او و کالدرون یک مربی دیگر هم مدنظر داریم که فردا یا پس فردا با او صحبت می‌کنیم.

باید زمینه استفاده از مربیان جوان فراهم باشد
رویانیان درباره استفاده ازمربیان جوان چون حمید استیلی و افشین پیروانی در کنار متسو روی نیمکت پرسپولیس خاطرنشان کرد: من استیلی یا پیروانی را خیلی دوست دارم اما باید زمینه برای استفاده از آنها فراهم باشد. به عنوان مثال دایی هم مربی بزرگی است اما در حال حاضر ظرفیت و شرایط استفاده از او فراهم نیست.

قلعه نویی می‌داند چقدر عاشقش هستم
وی همچنین در خصوص انتقادات امیر قلعه نویی گفت: قلعه نویی خودش می‌داند که چقدر عاشقش هستم، اما باید بگویم که پرسپولیس کمتر از استقلال پول گرفته است.

حتما پول کریمی را می‌دهیم
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره علی کریمی خاطرنشان کرد: کریمی روز گذشته با ما قرارداد سفید امضا کرد اما ما حتما پول او را می‌دهیم. کریمی در سطحی نیست که با دیگران مقایسه کنیم. ما اصلا درباره پول با هم حرف نزدیم اما پول او را می‌دهیم چون این حقش است.

رویانیان درباره شرط و شروط علی کریمی برای حضور مازیار زارع در پرسپولیس تاکید کرد: این بازیکن چیزی در این خصوص به من نگفت.

اشتباه کردم گفتم پرسپولیس را فوق کهکشانی می‌بندم!
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه این تیم کهکشانی بسته شده است، گفت: من ترقه می‌ترکانم! اما جدا از شوخی به کار بردن این اصطلاحات درست نیست. چند ماه پیش اعلام کردم که پرسپولیس را فوق کهکشانی می‌بندم اما اشتباه کردم و عذرخواهی می‌کنم. هواداران پرسپولیس بدانند تیم ما قرار نیست همه تیم‌ها را شکست دهد. پرسپولیس در شان قهرمانی بسته شده است. حالا اگر قهرمان شدیم که چه بهتر، ولی اگر قهرمان نشدیم مشکلی نیست.

وی در پایان با اشاره به صحبت‌های علی فتح‌الله‌زاده علیه پرسپولیس گفت: من از فتح الله زاده ناراحتم اما تحمل می‌کنم. شان انسان بالاتر از این حرف‌هاست.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نوید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۲
0
0
نه که تو ستاد سوخت رسانی رقم ها همه پایینه؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۲
0
0
قربونت ! تو که اینهمه خوبی پاشو بیا بشو رییس اداره ما ، شاید حقوق ما هم 10 برابر بشه !!!!!!!!!!!!!!
نظرات بینندگان