کد خبر: ۶۷۵۶۰۶
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۰ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

زمان فیلم‌های فستیوال کن اعلام شد / «برادران لیلا» طولانی‌ترین فیلم جشنواره

دت زمان ۲۱ فیلم حاضر در بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۲۲ در حالی اعلام شده است که فیلم «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی از ایران به همراه فیلم «عذاب در جزیره ها» ساخته آلبرت سرا از اسپانیا با مدت زمان ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه (۱۶۵ دقیقه) طولانی ترین فیلم های جشنواره امسال لقب گرفتند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: مدت زمان فیلم های حاضر در بخش مسابقه اصلی دوره هفتاد و پنجم جشنواره کن اعلام شد.

به گزارش ورلدآوریل، مدت زمان ۲۱ فیلم حاضر در بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۲۲ در حالی اعلام شده است که فیلم «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی از ایران به همراه فیلم «عذاب در جزیره ها» ساخته آلبرت سرا از اسپانیا با مدت زمان ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه (۱۶۵ دقیقه) طولانی ترین فیلم های جشنواره امسال لقب گرفتند. فیلم «مثلث غم» ساخته روبن اوستلوند محصول سوئد نیز با ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه (۱۵۰ دقیقه) بعد از این دو فیلم طولانی ترین فیلم حاضر در رویداد امسال است.

فیلم «ای‌اُ» به کارگردانی یرژی اسکولیموفسکی محصول لهستان نیز با یک ساعت و ۲۶ دقیقه (۸۶ دقیقه) کوتاه ترین فیلم این دوره جشنواره است.

مدت زمان دیگر فیلم های شاخص جشنواره مانند «عنکبوت مقدس» علی عباسی (یک ساعت و ۵۶ دقیقه)، «جنایات آینده» دیوید کراننبرگ (یک ساعت و ۴۷ دقیقه)، «ستاره ها در ظهر» کلر دنی (دو ساعت و ۱۵ دقیقه)، «زمان آرماگدون» جیمز گری (یک ساعت و ۵۵ دقیقه)، «دلال» هیروکازو کورئیدا (دو ساعت و ۰۶ دقیقه) و «تصمیم به ترک» پارک چان ووک (دو ساعت و ۱۸ دقیقه) است.

هفتاد و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کن بین روزهای ۱۷ تا ۲۸ می ۲۰۲۲ برگزار می شود.

نظرات بینندگان