arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۵۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۳ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱

هواشناسی: باد‌های ۱۲۰ روزه در سیستان و بلوچستان شدت می گیرد

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از فردا تا دوشنبه وزش باد شدید تا خیلی شدید سبب ایجاد توفان گردوخاک در زابل، زهک، نیمروز، هامون و هیرمند خواهد شد. حیدری افزود: خیزش گردوخاک، سبب کاهش شدید دید و کیفیت هوا شده و هوا را ۵ تا ۷ درجه خنک‌تر می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

صداوسیما: پیش بینی وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان سبب شد تا اداره کل هواشناسی این استان هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر کند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از فردا تا دوشنبه وزش باد شدید تا خیلی شدید سبب ایجاد توفان گردوخاک در زابل، زهک، نیمروز، هامون و هیرمند خواهد شد.

حیدری افزود: خیزش گردوخاک، سبب کاهش شدید دید و کیفیت هوا شده و هوا را ۵ تا ۷ درجه خنک‌تر می‌کند.

وی با اشاره به احتمال خسارت به محصولات کشاورزی، گلخانه‌ها و احتمال لغو پرواز‌ها در این منطقه ادامه داد: در برخی ساعات افزایش غبار در مناطق مرکزی و جنوبی استان نیز پیش بینی می‌شود.

حیدری تصریح کرد: وزش باد شدید و گردوخاک در نوار شرقی و غرب استان به ویژه شهرستان‌های دلگان، فنوج و شمال ایرانشهر، احتمال اختلال در تردد جاده‌ای و ریلی را نیز به همراه دارد.

وی با توصیه به خود داری از قرار گرفتن در فضای باز، منع تردد غیر ضروری در جاده‌های شمال استان و جاده‌های منتهی به استان‌های خراسان جنوبی و کرمان را خواستار شد.

نظرات بینندگان