کد خبر: ۶۷۶۰۲۳
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۵ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

امام جمعه کرج: جراحی اقتصادی یک مقدار درد و دوران نقاهت دارد؛ باید تحمل کنیم

حسینی همدانی امام جمعه کرج گفت: مردم به خوبی متوجه هستند تلاش ها برای بهترشدن اوضاع است وقتی ناچاربه جراحی شدیم چون جراحی یک مقدار درد و دوران نقاهت دارد باید تحمل کنیم تا از این مرحله عبور کنیم .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج با تاکید بر عملیاتی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی برای نجات کشور گفت: دولت مردمی سیزدهم با دغدغه رفع مشکلات معیشتی مردم دست به اصلاح اقتصادی زده است.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج افزود: برای تحقق این امر باید موانع را برداشت و مهمترین قدم دررفع موانع و مشکلات اقتصادی مردمی کردن یارانه ها است.

وی ادامه داد: تاجایی که دقت و رصد شده این دولت به فکر سیاست بازی نیست ،کار نمایشی ندارد و دغدغه حل مشکلات را دارد و از همین سال های اولیه برخلاف دولت های گذشته فعالیت های خود را آغاز کرده است.

امام جمعه کرج تاکید کرد: البته بیگانگان می خواهند مشکلات حل نشود و در رسانه ها مطالبی را به دروغ نشر می دهند و عده ای هم که وضعیت امروز کشور دست پخت سیاست غرب زده آنان است به جای پاسخگویی، مطالبه گر شده اند و در مسیر دشمن حرکت کرده به طوری که قلم فرسایی و نطق دارند.

وی اضافه کرد: این عده آب به آسیاب دشمن می ریزند مگر ما فراموش می کنیم دشمنی ها را حتی با ژست خدمت دیدیم که چه بلاهایی را برسر مردم آوردند، همین اقتصاد امروز کشوربا تحریم به مردم تحمیل شد.

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: مردم باید هوشیار باشند نباید دراین جنگ فریب بخورند، همه مخالف بی عدالتی هستند، چنانچه درجایی خوانده ام دولت روی بلیط هر مسافر به سایرکشورها پنج میلیون تومان یارانه می دهد آیا این بی عدالتی نیست، باید جلوی این ها گرفته شود.

وی یاد آورشد: همه باید کمک کنیم دولت و ملت کشور درمسیر عدالت ، پیشرفت قرار گرفته و سرعت بگیرند.

امام جمعه کرج با اشاره به موضوع کاپیتولاسیون گفت: چه بلاهایی این کاپیتولاسیون به سر مردم آورد، اصل حاکمیت و استقلال کشور را زیر سوال برد ، اتباع کشور را ازحمایت قضایی محروم می کرد که امام (ره) کشور را از این موضوع مهم نجات داد.

آیت الله حسینی همدانی افزود: امروز برای وابسته کردن ملت با تحریم و جنگ شناختی وارد عرصه شده اند اما آمریکا و مزدوران خارجی بدانند که از مردم بصیر و هوشمند ایران اسلامی سیلی محکم تری خواهند خورد.

وی بیان داشت: تلاش دولت آن است که دست دزدان از بیت المال قطع شود و خدمات مستقیم به مردم داده شود که آینده نگری چنین اقتضایی نیز دارد.

امام جمعه کرج تاکید کرد: با توجه به شرایط جهانی و منطقه ای باید عرصه اقتصادی با تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مصون سازی شود که این مهم همراهی مردم را نیز می خواهد و از فعالیت افرادی که بی ربط حرکت هایی را دارند باید جلوگیری کرد.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز درادامه گفت: یکی از بحث های داغ روز اصلاح یا مردمی کردن یارانه ها است که دراین فضا شیطان دست به کار شده و بازار دین فروشان را رونق داده بطوریکه عده ای از راه تفریط و افراط امنیت روانی جامعه را برهم می زنند.

وی اضافه کرد:دراین روزها تحلیل گران و کارشناسان نظرو آمارمی دهند بنابراین همه باید توجه کنیم اما این نکته را تذکرمی دهیم و آن این است که نباید فراموش کرد که قسمت زیادی از مشکلات درنتیجه سوء مدیریت ها و بی تدبیرهای دولت های قبل است که باید اصلاح صورت گیرد تا مسیر هموار شود.

آیت الله حسینی همدانی گفت: جای تقدیردارد رییس جمهور صادقانه بدون اینکه اظهار بی اطلاعی کند و خود را به بی خبری بزند مطالب مورد نیاز را با مردم درمیان می گذارد چراکه مردم درسختی به سرمی برند و باید قدردان آنان به خاطر صبوری ها و همراهی هایی که در بهتر شدن اوضاع دارند بود.

وی افزود: مردم به خوبی متوجه هستند تلاش ها برای بهترشدن اوضاع است وقتی ناچاربه جراحی شدیم چون جراحی یک مقدار درد و دوران نقاهت دارد باید تحمل کنیم تا از این مرحله عبور کنیم .

امام جمعه کرج بیان داشت: البته همه دستگاه ها به همراه مردم وظایف خود را انجام بدهند که دراین بین نقش دستگاه قضا در برخورد با اخلالگران اقتصادی و برهم زدگان نظم اجتماعی که به خیابان می آیند و به اموال عمومی ضربه می زنند محوری است.

وی با اشاره سالروز تاسیس بسیج سازندگی از اقدامات موثر سپاه امام حسن مجتبی(ع) در تشکیل قرارگاه محرومیت و رسیدگی به امور محرومان قدردانی کرد.

آیت الله حسینی همدانی گفت:حضور ۱۰ هزار جهادگر وخدمات رسان در مناطق محروم و اجرای طرح های لایروبی ، احداث غسالخانه و مرمت خانه ها از اقدامات موثر دراین زمینه بوده است.

وی یادآورشد: تشکیل گروهای جهادی برای خدمات بهتر به محرومان جای قدردانی دارد .

امام جمعه کرج با اشاره به مناسبت هفته جمعیت هلال احمر نیز بیان داشت: افراد عضو این نهاد مردمی خالصانه و بی منت فعالیت دارند و دربرخی از موارد از سرمایه خود می گذرند که زحمات این افراد نیز جای تقدیر دارد.

روزارتباطات و روابط عمومی ، سفر امیر قطربه تهران ، سرکوب تروریست ها در شمال غرب کشور توسط نیروهای مسلح از جمله سپاه از دیگر موضوعاتی بود که نماینده ولی فقیه دراستان البرز به آنها پرداخت و از تلاش های انجام شده دراین زمینه قدردانی کرد.

وی همچنین با اشاره به روز فرهنگ پهلوان، این فرهنگ را منشا تحکیم الفت و خدمات رسانی اجتماعی خواند .

نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج در بخشی از خطبه های این هفته خود با اشاره به مبانی والای سوره مبارکه والعصر بر نقش موثر زمان و استفاده درست از آن برای خسران نیز تاکید کرد.

وی افزود: اگر انسان از زمان درست استفاده نکند دچار خسران می شود و دنیا برای ساختن زندگی ابدی است که امروز شاهد هستیم برای رسیدن به پست و مقام چه دروغ هایی که گفته نمی شود .

امام جمعه کرج همچنین به سالگرد شهادت حضرت حمزه عموی پیامبر(ص) ورشادت های آن حضرت اشاره کرد و ادامه داد: با توجه جلالت و عظمت حمزه سید الشهدا خوانده شده ولی نام او از کتب اسلامی معروف حذف شده درحالی که اگر بررسی کنیم این شخصیت بزرگوار بنیانگذار دفاع از ولایت و حریم ولایت است.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز دوران غیبت را به دلیل نبود امام دوران سختی خواند که وظیفه علما سنگین تر است چراکه مردم نمی توانند مسایل فردی واجتماعی را با امام خود درمیان بگذارندنظرات بینندگان