کد خبر: ۶۷۶۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۲۱ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

انگلیس شبکه مالی نزدیکان پوتین را تحریم کرد

وزارت امور خارجه انگلیس روز جمعه یک شبکه مالی متعلق به خانواده و نزدیکان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را تحریم کرده است.در بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس از این شبکه مالی به عنوان «کیف پول» خانواده و دوستان پوتین نام برد که در آن کسانی عضو هستند که رئیس جمهوری روسیه در ازای وفاداری همیشگی‌شان با مناصب دولتی و ثروت پاداش می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: وزارت امور خارجه انگلیس روز جمعه یک شبکه مالی متعلق به خانواده و نزدیکان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را تحریم کرده است.

به گزارش ایرنا، در بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس از این شبکه مالی به عنوان «کیف پول» خانواده و دوستان پوتین نام برد که در آن کسانی عضو هستند که رئیس جمهوری روسیه در ازای وفاداری همیشگی‌شان با مناصب دولتی و ثروت پاداش می‌دهد.

این بیانیه می‌افزاید: در واقعیت، پوتین به شبکه خانواده، دوستان دوران کودکی و نخبگان منتخب خود که از حکومت او سود برده اند و به نوبه خود از سبک زندگی او حمایت می کنند، متکی است. پاداش آنها نفوذ بر امور دولت روسیه است که بسیار فراتر از مواضع رسمی آنها است.

وزارت امور خارجه انگلیس افزود: تحریم‌های امروز علیه این گروه که ثروت و قدرت خود را مدیون پوتین هستند و به نوبه خود از پوتین و ماشین جنگی او حمایت می‌کنند، ضربه خواهد زد.

لیز تراس وزیر امور خارجه انگلیس در این باره ادعا کرد: ما در حال افشاگری و هدف قرار دادن شبکه‌ای مبهمی هستیم که از سبک زندگی لوکس پوتین حمایت و شرارت را در حلقه درونی او تنگ‌تر می‌کند. ما تحریم ها را علیه همه کسانی که به تجاوز پوتین کمک می کنند تا زمانی که اوکراین پیروز شود ادامه خواهیم داد.

نظرات بینندگان