arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۶۲۴۳
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۲۱ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

وزرات کشاورزی: مشکل عرضه کالاهای اساسی مربوط به شبکه توزیع بخش خصوصی است

سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه کالاهای اساسی مورد نیاز کشور تامین است، گفت: مشکل اصلی عرضه کالاها مربوط به شبکه توزیع بخش خصوصی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 ایرنا: سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه کالاهای اساسی مورد نیاز کشور تامین است، گفت: مشکل اصلی عرضه کالاها مربوط به شبکه توزیع بخش خصوصی است.

« مسعود امرالهی » افزود: از صبح امروز(شنبه) تاکنون هیچ مشکلی در حوزه تولید و تامین کالاهای اساسی نداشته ایم و کالا به فروشگاه ها و شرکت های پخش عرضه می شود اما لجستیک بخش خصوصی هنوز پای کار نیامده است

وی از شهروندان خواست گزارش شکایات خود را به سامانه ۱۲۴ برای جلوگیری از هرگونه احتکار وگران فروشی ارایه دهند.

به گزارش ایرنا، بررسی وضعیت کالاهای اساسی در بازار نشان می دهد قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم گوشت مرغ بعدازظهر امروز در میدان بهمن به ۴۶ هزار تومان و در خرده فروشی ها به ۵۶ هزار تومان رسید که نشان می دهد زیر قیمت مصوب جدید از سوی دولت بوده است.

۷۰۰ تا ۸۰۰ تن مرغ امروز وارد بازار بهمن شد و این درحالیست که حجم عرضه مرغ در روز پنجشنبه کاهشی بوده و اکنون هیچ مشکلی در میادین میوه و تره بار نیست اما وضعیت عرضه تخم مرغ و روغن خوراکی در بازار به این شکل بود که در برخی فروشگاه ها تخم مرغ شانه ۳۰ تایی و روغن خوراکی جامد و مایع به وفور تامین بوده اما در برخی فروشگاه ها و خرده فروشی ها هنوز بار نرسیده بود.

همچنین محصولات لبنی در بازار به وفور با قیمت های قبلی عرضه می شود.

نظرات بینندگان