arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۶۲۶۶
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۰ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

سپاهان ۲ - پرسپولیس ۱ / پایان حکومت ۵ ساله سرخپوشان

در جریان هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر، دو تیم پرسپولیس وسپاهان در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با پیروزی ۲ بر یک زردپوشان اصفهانی به پایان رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: سپاهان با پیروزی ۲ بر یک مقابل پرسپولیس، استقلال را به عنوان قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر رساند.

در جریان هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر، دو تیم پرسپولیس وسپاهان در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با پیروزی ۲ بر یک زردپوشان اصفهانی به پایان رسید.

گل‌های این بازی را محمد نژاد مهدی در دقیقه ۳۶ و سجاد شهباززاده در دقیقه ۴۸ برای سپاهان و علی نعمتی در دقیقه ۸۱ برای پرسپولیس به ثمر رساندند.

سپاهان با این پیروزی ۵۲ امتیازی شد و در جایگاه سوم رقابت‌های لیگ برتر باقی ماند. این پیروزی در نهایت باعث شد استقلال در سه هفته مانده به پایان مسابقات عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را به دست بیاورد. همچنین پرسپولیس با ۵۴ امتیاز در جایگاه دوم جدول لیگ قرار دارد.

نیمه اول

بازی در دقایق ابتدایی بیشتر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم با ایجاد موقعیت‌های نصفه و نیمه سعی داشتند دروازه یکدیگر را تهدید کنند.

شاگردان گل‌محمدی با پاس‌های ترکیبی می‌خواستند راهی به نیمه زمین و محوطه جریمه سپاهان پیدا کنند اما تلاش سرخ‌پوشان نتوانست به ثمر برسد.

در دقیقه ۱۹، محمدرضا حسینی روی نفوذ خود به نیمه زمین پرسپولیس، موقعیت خوبی برای خود ایجاد کرد اما شوت این بازیکن به تیرک دروازه سرخ‌ها برخورد کرد و پس از آن، پرسپولیسی‌ها توپ را از منطقه خطر دور کردند.

سپاهان در دقیقه ۲۵ هم بازهم می‌توانست به گل اول در این بازی دست پیدا کند اما این موقعیت‌ زردپوشان نتوانست راه به جایی ببرد. در ادامه تمیروف با در اختیار گرفتن توپ، شوتی از میانه میدان روانه دروازه رشید مظاهری کرد که با اختلافی کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۶، محمدرضا حسینی از پشت محوطه جریمه پرسپولیس شوتی روانه دروازه حریف کرد که به مدافعان پرسپولیس برخورد کرد اما محمد نژادمهدی با در اختیار گرفتن توپ، توانست با یک شوت محکم در محوطه جریمه، گل اول بازی را به ثمر برساند.

سپاهان پس از این گل و در دقیقه ۴۱ روی موقعیت تک به تک مغانلو می‌توانست به گل دوم برسد اما ضربه این بازیکن نتوانست به گل دوم زردپوشان اصفهانی تبدیل شود و در پایان تلاش پرسپولیس برای جبران نتیجه در نیمه اول راه به جایی نبرد تا این بازی در پایان نیمه اول با برتری یک بر صفر شاگردان محرم نویدکیا به پایان برسد.

نیمه دوم

سپاهان در دقیقه ۴۹، گل دوم را به ثمر رساند. سجاد شهباززاده روی اشتباه عجیب حامد لک، با یک ضربه نصفه و نیمه موفق شد دومین گل شاگردان نویدکیا را به ثبت برساند تا کار سرخ‌ها در ادامه بازی بیش از پیش سخت‌تر شود.

در دقیقه ۵۳، میلاد سرلک، با شوتی از پشت محوطه جریمه می‌توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند اما ضربه این بازیکن با اختلافی کم از کنار دروازه به بیرون رفت. دو دقیقه بعد علیرضا ابراهیمی با ضربه سر از روی یک ضربه کرنر می‌توانست برای سرخ‌ها گلزنی کند اما این ضربه به تیر دروازه برخورد کرد.

حملات پرسپولیس بازهم ادامه داشت و رامین رضاییان روی یک ضربه کاشته می‌توانست دروازه سپاهان را باز کند اما شوت این بازیکن با واکنش رشید مظاهری همراه بود.

شهریار مغانلو در دقیقه ۶۵ روی نفوذ خود به نیمه زمین پرسپولیس، شوتی روانه دروازه حریف کرد که با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

دانیال اسماعیلی‌فر در دقیقه ۷۲ روی آشفتگی دفاع پرسپولیس می‌توانست دروازه خالی پرسپولیس را باز کند اما ضربه او راه به جایی نبرد و با اختلافی کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

پرسپولیس در دقیقه ۸۱ یکی از گل‌های خورده را جبران کرد و علی نعمتی روی یک ضربه ارسالی و با ضربه سر موفق شد نتیجه بازی را به حداقل برساند.

سرخ‌ها تا پایان بازی تلاش زیادی برای به تساوی کشاندن بازی کردند اما در پایان این سپاهان بود که در نهایت موفق شد با نتیجه ۲ بر یک مقابل پرسپولیس به پیروزی برسد و سه امتیاز این بازی را به حساب خود واریز کند و رویای قهرمانی شاگردان گل‌محمدی را در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر به پایان برساند.

ترکیب سپاهان: رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، دانیال اسماعیلی‌فر، امید نورافکن، فرشاد احمدزاده، جلال علی‌محمدی، محمد کریمی، سروش رفیعی (دقیقه ۸۵- گیورگی ولسیانی)، محمدرضا حسینی (دقیقه ۸۰- میلاد جهانی)، سجاد شهباززاده، شهریار مغانلو.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال حسینی (دقیقه ۳۷- علیرضا ابراهیمی)، علی نعمتی، رامین رضاییان (دقیقه ۷۲- سیامک نعمتی)، علی شجاعی (دقیقه ۷۲- سعید آقایی)، میلاد سرلک، کمال کامیابی‌نیا، احسان پهلوان (دقیقه ۵۸- مهدی عبدی)، مهدی ترابی، امید عالیشاه و شرزود تمیروف (دقیقه ۵۸- حامد پاکدل).

نظرات بینندگان