کد خبر: ۶۷۶۶۲۹
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۰۸ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

گفتگوی وزیران خارجه قطر و آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای ایران

وزیر خارجه قطر دوشنبه شب در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود درباره آخرین تحولات مربوط به مذاکرات توافق هسته‌ای ایران گفت وگو کرد. وزیر خارجه قطر پیش تر نیز با «جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره آخرین تحولات توافق هسته‌ای ایران گفت وگو کرده بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: وزیر خارجه قطر دوشنبه شب در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود درباره آخرین تحولات مربوط به مذاکرات توافق هسته‌ای ایران گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، شیخ «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» تلفنی با «آنتونی بلینکن» گفت وگو کرد.

بر اساس این گزارش، در این تماس تلفنی دو طرف درباره روابط دوجانبه و راه‌های گسترش آن و نیز آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای ایران و تحولات بحران اوکراین و روسیه و نیز اوضاع افغانستان گفت وگو کردند.

جزئیات بیشتری از این گفت وگوی تلفنی گزارش نشده است.

این در حالی است که وزیر خارجه قطر پیش تر نیز با «جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره آخرین تحولات توافق هسته‌ای ایران گفت وگو کرده بود.

در همین باره وزیر خارجه قطر همچنین با «رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران نیز درباره تحولات مربوط به مذاکرات توافق هسته‌ای تلفنی گفت وگو کرده بود.

این رایزنی‌های وزیر خارجه قطر در پی سفر اخیر امیر این کشور به تهران و دیدار وی با مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

نظرات بینندگان