کد خبر: ۶۷۶۹۶۹
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۱ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

مجلس دو فوریت طرح کنترل بازار اجاره بهای مسکن را تصویب کرد

نمایندگان مجلس برای کنترل بازار اجاره بهای مسکن به تقاضای بررسی دو فوریتی طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی رأی مثبت دادند. علی خضریان به عنوان نماینده متقاضیان این طرح گفت: حاکمیت نمی‌تواند نسبت به افزایش نامتعارف و بدون استدلال اجاره‌بها سکوت کند و از طرف دیگر نمی‌تواند افزایش اجاره‌بها را به املاک که هر اندازه اجاره‌بها بالاتر رود درآمد بیشتری کسب می‌کنند، بسپارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

صداوسیما: نمایندگان مجلس برای کنترل بازار اجاره بهای مسکن به تقاضای بررسی دو فوریتی طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی رأی مثبت دادند.

نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس در جریان بررسی طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی، با ۱۵۰ رأی موافق، ۲۹ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از ۱۹۵ نماینده حاضر در جلسه، به تقاضای دو فوریتی این طرح رأی مثبت دادند.

علی خضریان به عنوان نماینده متقاضیان این طرح گفت: یکی از اصلی‌ترین مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در این روز‌ها اجاره بهای املاک مسکونی است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال را با شرایط خاص ناشی از جراحی اقتصادی شروع کردیم، یکی از بزرگترین نگرانی‌های بیشتر مردم خصوصاً مستأجرین کنترل اجاره‌بهای املاک مسکونی است.

این نماینده اظهار داشت: البته سمت دیگر این موضوع موجران هستند که از طریق دریافت اجاره بها کسب روزی می‌کنند. این تلاطم‌ها شامل حال آن‌ها نیز می‌شود و نمی‌توان برای رشد منطقی اجاره بها طبق نرخ تورم مانعی ایجاد کرد.

خضریان افزود: حاکمیت نیز نمی‌تواند نسبت به افزایش نامتعارف و بدون استدلال اجاره‌بها سکوت کند و از طرف دیگر نمی‌تواند افزایش اجاره‌بها را به املاک که هر اندازه اجاره‌بها بالاتر رود درآمد بیشتری کسب می‌کنند، بسپارد.

نظرات بینندگان