کد خبر: ۶۷۷۰۰۵
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۰۸ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱

آمریکا: کره شمالی هنوز به موشک فراصوت دست نیافته است

دریاسالار «جان هیل» رئیس آژانس دفاع موشکی آمریکا با ابراز نگرانی از برنامه موشکی کره شمالی، گفت: برغم ادعاهای مطرح شده، به نظر می‌رسد این کشور هنوز به موشک‌های فراصوت (هایپرسونیک) دست پیدا نکرده باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: دریاسالار «جان هیل» رئیس آژانس دفاع موشکی آمریکا با ابراز نگرانی از برنامه موشکی کره شمالی، گفت: برغم ادعاهای مطرح شده، به نظر می‌رسد این کشور هنوز به موشک‌های فراصوت (هایپرسونیک) دست پیدا نکرده باشد.

به گزارش «یونهاپ»، کره شمالی در تاریخ های ۵ و ۱۱ ژانویه سال جاری میلادی مدعی شده است که موشک های فراصوت را با موفقت آزمایش کرده است.

هیل می‌گوید اگرچه برنامه موشکی کره‌شمالی موجبات نگرانی آمریکا را فراهم آورده است، اما بعید بنظر می رسد به رغم ادعای پیونگ یانگ، این کشور موفق به ساخت موشک فراصوت شده باشد.

این مقام آمریکایی خاطرنشان کرد: با توجه به شواهد از نقطه نظر داده ها، نمی‌توان با اطمینان گفت کره شمالی به چنین فنآوری دست یافته است.

واشنگتن: پیونگ‌یانگ هنوز به موشک فراصوت دست نیافته است

در تاریخ ۲۲ اردیبهشت، منابع خبری اعلام کردند کره شمالی در اقدامی جدید سه موشک بالستیک را در سواحل شرقی خود آزمایش کرده است.

به گزارش پایگاه خبری ژاپن تایمز از ابتدای سال میلادی تاکنون کره شمالی دست کم ۱۶ موشک آزمایش کرده است.

بر اساس این گزارش، کره شمالی سه موشک بالستیک کوتاه برد از منطقه سونان در شمال پیونگ‌یانگ پایتخت خود شلیک کرده است.

براساس گزارش های خبری، در تاریخ ۱۸ اردیبهشت نیز کره شمالی یک موشک بالستیک به احتمال زیاد از یک زیردریایی در نزدیکی شهر بندری سینپو در امتداد سواحل شرقی این کشور شلیک کرده است.

مقام های کره جنوبی خبر دادند، این موشک حدود ۳۷۰ مایل (بیش از ۵۹۵ کیلومتر) پرواز کرد و به ارتفاع ۳۷ مایلی (بیش از ۵۹ کیلومتر) رسید.

سئول پرتاب این موشک را محکوم کرد و از کره شمالی خواست به مذاکرات طولانی مدت خلع سلاح هسته ای بازگردد.

نظرات بینندگان