کد خبر: ۶۷۷۰۷۲
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۴ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱

انگلیس: به یک کشتی تجاری در بندر الحدیده یمن حمله شده است

یک گروه رصد دریایی ارتش انگلیس از وقوع حمله به یک کشتی تجاری در آب‌های سرخ واقع در جنوب بندر الحدیده یمن خبر داد. ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده مستقر در خاورمیانه گفت که از این حمله آگاه است اما از اظهارنظر بیشتر در این باره خودداری کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: شرکت رصد دریایی انگلیس از وقوع حمله به یک کشتی تجاری در آب‌های دریای سرخ، جنوب بندر الحدیده یمن خبر می‌دهد.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس گزارش کرد، یک گروه نظارتی که توسط ارتش انگلیس اداره می شود گزارش کرد که یک کشتی در دریای سرخ امروز (پنجشنبه) در امتداد آب‌های یمن مورد حمله قرار گرفت.

گروه عملیات تجارت دریایی بریتانیا گفت که این حمله در نزدیکی شهر بندری الحدیده رخ داده است. این سازمان بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد که تحقیقات در مورد این رویداد ادامه دارد.

ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده مستقر در خاورمیانه گفت که از این حمله آگاه است اما از اظهارنظر بیشتر در این باره خودداری کرد.

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی از مارس 2015، تجاوزات خود به یمن علیه انصارالله را آغاز کرده است. طبق گزارش آسوشیتدپرس، انصارالله یمن، دولت تبعیدی یمن و ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی تاکنون این حمله را تأیید نکردند.

13 دی ماه گذشته بود که مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس (UKMTO) اعلام کرد که گزارش‌هایی از حمله به یک کشتی در نزدیکی بندر «رأس عیسی» در دریای سرخ یمن دریافت کرده است و به تفنگداران دریایی توصیه کرده که در محل حادثه نهایت احتیاط را پیشه کنند.

پس از این اعلام، وبگاه «دریاد گلوبال» خبر داد که کشتی مورد حمله در حدود ۲۳ مایل دریایی غرب پایانه نفتی رأس عیسی در دریای سرخ بوده است، اما هویت مالکان کشتی فوق مشخص نیست و تحقیقات درباره این حادثه در جریان است.

منابع سعودی نیز پس از آن مدعی شدند که جنبش انصارالله یمن یک کشتی باری با پرچم امارات عربی متحده را در امتداد شهر «الحدیده» توقیف کرده است. سعودی‌ها ادعا کردند که کشتی فوق حامل تجهیزات پزشکی برای یک بیمارستان سعودی در جزیره «سقطری» بوده است.

اما سپس سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن رسما اعلام کرد که نیروهای یمن، یک کشتی باری نظامی اماراتی حامل تجهیزات نظامی که در حال انجام اقداماتی خصمانه‌ای بود، توقیف کردند.

نظرات بینندگان