کد خبر: ۶۷۷۱۳۲
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۲۳ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱

رهبر انصارالله: آمریکا در صدد ساخت پایگاه در شرق یمن است

"عبدالملک بدرالدین الحوثی" رهبر جنبش انصارالله یمن پنجشنبه شب گفت: آمریکا پس از اطمینان از مزدورانش در اجرای برنامه ها در حضرت موت و المهره، اکنون به دنبال ساخت پایگاه در این دو منطقه است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: "عبدالملک بدرالدین الحوثی" رهبر جنبش انصارالله یمن پنجشنبه شب گفت: آمریکا پس از اطمینان از مزدورانش در اجرای برنامه ها در حضرت موت و المهره، اکنون به دنبال ساخت پایگاه در این دو منطقه است.

به گزارش المیادین، بدرالدین الحوثی تصریح کرد: دشمنان در سایه آتش بس صریحاً می گویند که آنها درحال تهیه مهمات هستند و این نشان می دهد که رویکرد آنان به مرحله آینده [برای جنگ در یمن] چگونه است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به مسأله عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت که عادی سازی عنوانی برای مقدمه چینی منطقه برای [سلطه] اسرائیل است.

بدرالدین الحوثی با اشاره ضمنی به کشور امارات افزود: آنان که دشمنی علیه ما را رهبری می‌کنند، همان کسانی هستند که جریان عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رهبری می‌کنند.

پیش از آن نیز برخی منابع یمنی اعلام کردند که امارات متحده عربی در ادامه همکاری با رژیم صهیونیستی، در زمینه ساخت واحدهای مسکونی و اجرای طرح شهرکسازی در جزیره سقطری در آب‌های جنوب یمن با تل آویو مشارکت می کند.

هدف از طرح امارات را گسترش حضور نظامی رژیم صهیونیستی در جزیره سقطری دانستند، به طوری که رژیم تل‌آویو به واسطه این اقدام تلاش می کند، ضمن به یغما بردن منابع زیر زمینه و فرسایشی کردن مقاومت در آن، این منطقه را به مرکز عملیات جاسوسی خود تبدیل کند.

شرکت‌های اماراتی اخیراً با توجه به گسترش پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی در این جزیره، گردشگران صهیونیست را به جزیره سقطری می آورند.

پیشتر ۲۶ دی ماه نیز منابع یمنی از اقدام رژیم صهیونیستی برای کمک به امارات متحده عربی به منظور احداث یک پایگاه نظامی جدید در جزیره سقطری در جنوب یمن خبر داده بودند.

به گفته این منابع، این پایگاه جدید با هماهنگی سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی تاسیس می شود.

تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده توسط سایت تحقیقاتی «ایکاد» از پایگاه نظامی امارات در عبدالکوری، باندهای فرودگاهی به طول ۵۴۰ متر و عرض ۳۰ متر را نشان می‌ داد.

رژیم صهیونیستی با هدف افزایش فعالیت‌های جاسوسی و برای سلطه بر مهم‌ترین مسیر کشتیرانی جهان در جنوب یمن، به دنبال حضور پر رنگ‌ تر در سواحل و جزایر یمن است.

این خبر چند ماه پس از آن اعلام می شود که یک تیم از کارشناسان خارجی، در شهر «حدیبو» (مرکز سقطری) عملیات نقشه‌برداری برای احداث دومین فرودگاه نظامی امارات را آغاز کرده‌اند.

نظرات بینندگان