کد خبر: ۶۷۷۲۳۵
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۲۲ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

آغاز ورود توده جدید گرد و خاک به استان‌های غربی

مدیرکل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: همان گونه که روز چهارشنبه اعلام شد، از اواسط وقت امروز (جمعه) توده گرد و خاک در مناطق شمال غربی عراق تشکیل و در حال گسترش است. وی افزود: بخشی از این گرد و خاک در حال ورود به استان‌های غربی کشور مانند کرمانشاه است، ولی با توجه به جهت وزش باد در لایه‌های مختلف در ساعات آینده بخشی از این توده به سمت جنوب حرکت می‌کند
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: مدیرکل هواشناسی خوزستان از آغاز ورود توده جدید گرد و خاک به کشور خبر داد.

محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: همان گونه که روز چهارشنبه اعلام شد، از اواسط وقت امروز (جمعه) توده گرد و خاک در مناطق شمال غربی عراق تشکیل و در حال گسترش است.

وی افزود: بخشی از این گرد و خاک در حال ورود به استان‌های غربی کشور مانند کرمانشاه است ولی با توجه به جهت وزش باد در لایه‌های مختلف در ساعات آینده بخشی از این توده به سمت جنوب حرکت می‌کند و تا فردا کشورهای کویت و شمال عربستان را در بر خواهد گرفت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: قسمتی از این توده احتمالا بخش‌هایی از غرب، شمال غرب، جنوب غرب و بخشی از مرکز استان خوزستان را در اواسط روز شنبه (فردا) تحت تاثیر خود قرار خواهد داد که با توجه به وزش بادهای متوسط و شدید به احتمال زیاد با گرد و خاک‌های محلی ترکیب خواهد شد.

نظرات بینندگان