arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۷۲۳۹
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۲۳ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

روسیه به زودی پایان عملیات آزادی جمهوری خلق لوهانسک را اعلام می‌کند

 سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در جلسه روز دوشنبه وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که عملیات آزادسازی جمهوری خلق لوهانسک در حال اتمام است. شویگو اظهار داشت که نیرو‌های مسلح روسیه به همراه نظامیان جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک درحال توسعه کنترل خود بر دونباس هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: وزیر دفاع روسیه از پایان قریب الوقوع عملیات آزادی جمهوری خلق لوهانسک خبر داد.

 سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در جلسه روز دوشنبه وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که عملیات آزادسازی جمهوری خلق لوهانسک در حال اتمام است.

شویگو اظهار داشت که نیروهای مسلح روسیه به همراه نظامیان جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک درحال توسعه کنترل خود بر دونباس هستند.

به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه «سانا»، وزیر دفاع روسیه تأکید کرد که روند آزادسازی جمهوری لوهانسک به زودی به پایان خواهد رسید.

وی افزود: نیروهای مسلح اوکراین ساکنان شهرها و شهرک‌ها به عنوان سپر انسانی به دنبال توقف پیشروی نیروهای روسیه هستند.

شویگو تصریح کرد: محاصره کارخانه فولاد آزوف‌استال ادامه دارد و غیرنظامیانی که توسط ملی گرایان اوکراینی بازداشت شده بودند از قلمرو این کارخانه تخلیه شدند و 177 نفر از جمله 85 زن و 47 کودک نجات یافتند.

وی گفت: یک هزار و نهصد و هشت اوکراینی در کارخانه فولاد آزوف‌استال خود را تسلیم کرده‌اند. کارخانه فولاد سازی آزوف آخرین پایگاه نظامیان اوکراینی است که در خارج از کنترل ارتش روسیه قرار داشت.

وزیر دفاع روسیه در پایان اظهار داشت که از آغاز حملات در اوکراین، بیش از یک میلیون و سیصد و هفتاد و هفت هزار نفر از مناطق آسیب پذیر لوهانسک و دونتسک و همچنین از اوکراین به روسیه تخلیه شده‌اند.

نظرات بینندگان