کد خبر: ۶۷۷۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۴ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

سامانه کنترل کیفیت هوای تهران به روز رسانی شد

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران: تمامی ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا فعال هستند و شهروندان عزیز می‌توانند از اطلاعات وضعیت کیفیت هوا در قالب‌های مختلف، مطلع شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باشگاه خبرنگاران: مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران: تمامی ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا فعال هستند و شهروندان عزیز می‌توانند از اطلاعات وضعیت کیفیت هوا در قالب‌های مختلف، مطلع شوند.

صبح امروز تصویری از نحوه نمایش اطلاعات ایستگاه های سنجش کیفیت هوای تهران، از سامانه کنترل کیفیت هوای تهران، منتشر شد که حاکی از عدم نمایش تعدادی از دستگاه ها بر روی این نرم افزار بود.

ساعاتی بعد شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با به روزرسانی نرم افزار تکذیبیه ای منتشر کرد که متن آن بخ شرح ذیل است:

در حالی که صبح امروز خبر خلاف واقع، مبنی بر حذف اطلاعات دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا از نرم‌افزار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در فضای مجازی منتشر شد، مدیرعامل این شرکت از فعالیت تمامی دستگاه‌های سنجش در سطح شهر تهران خبر داد.

 سید محمدمهدی میرزائی قمی گفت : تمامی ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا فعال هستند و شهروندان عزیز می‌توانند از اطلاعات وضعیت کیفیت هوا در قالب‌های مختلف، مطلع شوند.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا با تأکید بر اینکه در حال حاضر از بین ۲۱ ایستگاه سنجش آلودگی هوای پایتخت، ۱۸ ایستگاه، آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون را اندازه‌گیری می‌کنند، خاطرنشان کرد: اطلاعات این ایستگاه‌ها از طریق سایت این شرکت به آدرس air.tehran.ir، سامانه برخط airnow.tehran.ir و اپلیکیشن شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بصورت آنلاین برای عموم شهروندان قابل دسترسی است.

میرزائی قمی گفت: پراکندگی ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در شهر تهران از منظر کمیت به گونه‌ای است که به غیر از منطقه ۱۷، در سایر مناطق شهرداری تهران ایستگاه سنجش آلودگی هوا مستقر می‌باشد.

به گفته قمی در هنگام استفاده از اپلیکیشن کیفیت هوای تهران، زمان دانلود اطلاعات مورد نظر بر اساس نوع و بستر اینترنت مورد استفاده توسط متقاضی متفاوت بوده و لذا لازم است که مراجعه کنندگان پس از بارگذاری کامل داده‌ها نسبت به برداشت خروجی‌ها و کسب اطلاعات اقدام نمایند.

روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از عموم رسانه‌ها به ویژه سایت‌ها و کانال‌هایی که در فضای مجازی فعال هستند، درخواست کرد تا بدون انجام بررسی‌های لازم از انتشار و بازنشر اخبار خلاف واقع که علاوه بر تشویش اذهان عمومی، تلاش‌های خستگی‌ناپذیر متخصصان این شرکت در پایش و اعلام شبانه‌روزی کیفیت هوای تهران را زیر سؤال می‌برد، خودداری نمایند. ضمناً شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حق پیگیری حقوقی و قضایی خود را از کسانی که عامدانه چنین خبر کذبی را منتشر کردند، محفوظ می‌دارد.

نظرات بینندگان