کد خبر: ۶۷۸۱۰۸
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۲۲ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

نشست سالانه توییتر برگزار می‌شود / تداوم تردیدها درباره نهایی‌شدن معامله با ایلان ماسک

نشست سالانه توییتر با حضور سهامداران این شرکت در حالی برگزار می‌شود که شک و تردیدها درباره نهایی‎ شدن معامله با ایلان ماسک همچنان ادامه دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

همشهری: نشست سالانه توییتر با حضور سهامداران این شرکت در حالی برگزار می‌شود که شک و تردیدها درباره نهایی‎ شدن معامله با ایلان ماسک همچنان ادامه دارد.

به‌گزارش رویترز، ایلان ماسک روز ۲۳ اردیبهشت اعلام کرد خرید توییتر به طور موقت متوقف شده است تا زمانی که او اطلاعات دقیق‌تری در مورد نسبت حساب‌های جعلی این رسانه اجتماعی بدست بیاورد.

توییتر در هنگام توافق میزان حساب‌های جعلی را حدود ۵ درصد اعلام کرده بود. شرکت توییتر جزییات دقیقی درباره چگونگی محاسبه این آمار ارائه نداده است. این نسبت پس از انجام توافق خرید، از طرف ایلان ماسک مورد سوال واقع و در نهایت منجر به تعلیق معامله از طرف او شد.


شرکت توییتر هفته گذشته اعلام کرد به معامله در قیمت توافق شده پایبند باقی مانده است. با این حال به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران متقاعد نشده‌اند، زیرا سهام توییتر روز سه‌شنبه در ۳۵.۷۶ دلار بسته شد که نشان‌دهنده کاهش ۳۴ درصدی نسبت به قیمت معامله هر سهم ۵۴.۲۰ دلار است.

نشست سالانه مجازی شرکت توییتر شامل یک جلسه پرسش و پاسخ در روز چهارشنبه خواهد بود. سخنگوی توییتر گفته این شرکت به سوالات مربوط به معامله فروش به ایلان ماسک پاسخ نخواهد داد.

در این نشست سالانه قرار است سرمایه‌گذاران توییتر به پنج پیشنهاد سهامداران رای دهند که همگی با مخالفت مدیریت مواجه شده‌اند. حتی در صورتی‌ که سهامداران این پیشنهادات را تایید کنند، برای شرکت غیرالزام‌آور خواهد بود.

اوایل اردیبهشت‌ماه امسال بود که هیئت مدیره توئیتر پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک را پذیرفت و قرار شد توییتر شرکت به مالکیت این میلیاردر پرحاشیه درآید.

نظرات بینندگان