arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۸۱۱۱
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۲۳ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

زاخارووا: مصادره دارایی‌های روسیه از سوی هر کشوری تلافی می‌شود

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: در صورت مسدود شدن دارایی‌های روسیه از سوی هر کشوری با اقدام تلافی جویانه روبه رو خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: در صورت مسدود شدن دارایی‌های روسیه از سوی هر کشوری با اقدام تلافی جویانه روبه رو خواهد شد.

به گزارش  خبرگزاری تاس، زاخارووا روز چهارشنبه در یک نشست خبری در مورد مسدود شدن حساب‌های خارجی روسیه افزود: مسکو چنین اقداماتی را غیرقانونی و ناقض قوانین بین‌المللی می‌داند و باید بگوییم که این اقدامات آغاز نابودی نظام مالی جهانی است.

وی گفت: چنین اقداماتی از سوی کشورهای غربی را می توان تعرض آشکار به اموال حاکمیتی و دزدی آشکار تعبیر کرد. این نه تنها در مورد روابط بین دولتی، بلکه در مورد روابط خصوصی نیز صدق می‌کند.

زاخارووا خاطرنشان کرد: خودداری غرب از اقدام در چارچوب قانونی و مسدود کردن دسترسی افراد و دولت‌های به دارایی‌های خود فضایی خطرناک ایجاد خواهد کرد که در آن دیگر تضمینی برای دارایی‌های شخصی و دولتی در سطح جهان وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: هرگونه استفاده از بودجه دولت روسیه و شهروندان آن بدون رضایت مالکان قانونی، در واقع حمله به کشور روسیه محسوب می‌شود و این اقدام غیردوستانه با واکنش روبرو خواهد شد.

نظرات بینندگان