arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۷۸۱۸۷
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۴ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

مدیر عامل بانک ملی: هدف از جشنواره "همت ملی" کمک به تحقق اهداف دولت است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
   مدیر عامل بانک ملی: هدف از جشنواره
صبح دیروز با حضور مدیر عامل بانک ملی ایران، اعضای هیات مدیره و سایر مدیران ارشد بانک، جشنواره "همت ملی" با هدف بهبود وضعیت نقدینگی و افزایش سهم بازار از سپرده های بانکی، آغاز شد.

به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، محمد رضا فرزین در این نشست هم اندیشی که روسای ادارات امور شعب نیز به صورت وبیناری در آن حضور داشتند، با اشاره به تجربه موفق جشنواره "تلاش ملی"  که در سال گذشته به اجرا گذاشته شد، گفت: مهم ترین هدف بانک ملی ایران از جذب منابع بیشتر، انجام بهتر وظایف تکلیفی، ارائه خدمات بهتر به مردم و  تولیدکنندگان و یاری رساندن به دولت در تحقق اهداف مورد نظر است.  

وی افزود: اجرای موفق طرح "تلاش ملی" در سال گذشته، سنگ بنای خوبی برای اجرای طرح "همت ملی" در سال جاری است. با آسیب شناسی طرح "تلاش ملی" و بر طرف کردن آن می توان، اهداف بیشتری را در جذب منابع ماندگار محقق کرد.

فرزین با اشاره به موفقیت نسبتا خوب طرح "تلاش ملی"، گفت: یکی از مهم ترین مشکلات این طرح در سال گذشته، وضعیت نامناسب سامانه ها بود که با اقدامات صورت گرفته در طرح "همت ملی"، این مشکلات بر طرف شده است.

مدیر عامل بانک ملی ایران تاکید کرد: تراز نقدینگی و مهندسی مالی باید در همه اقداماتی که در بانک انجام می شود لحاظ شود. در مهندسی مالی  باید این معیار در نظر گرفته شود که آیا سودی برای بانک دارد یا خیر و در تراز نقدینگی سنجیده شود که این اقدام به کسری یا مازاد منابع بانک منجر می شود؟

فرزین ادامه داد: بانک ملی ایران باید به همان اندازه که مصارف دارد، منابع هم به دست بیاورد و این منابع در بازار تنها با رقابت به دست می آید.

مدیر عامل بانک  ملی ایران با اشاره به ضرورت شکل گیری فضای رقابتی در میان بخش های مختلف بانک برای جذب منابع گفت: تلاش شده تا فضای یکسان رقابت از نظر ابزار و شرایط رقابت برای همه بخش های بانک بوجود آید.

وی با تاکید بر شکل گیری فضای انگیزشی در کارکنان گفت: مشوق ها یکی از مهم ترین ابزارهایی هستند که در طرح "همت ملی" برای واداشتن کارکنان به تحرک بیشتر در جذب منابع به کار گرفته می شوند.

فرزین تاکید کرد: همراستا با اجرای طرح "همت ملی"، جشنواره "وصول مطالبات" نیز بزودی آغاز بکار می کند تا در یک فضای رقابتی و انگیزشی، کارکنان برای وصول مطالبات معوق بیشتر،تلاش کنند.

در این نشست اعضای هیات مدیره و سایر مدیران ارشد بانک با تشریح نظرات خود و بررسی اجزای برنامه های جشنواره تلاش ملی، بر هماهنگی صف و ستاد برای جذب منابع پایدار، تاکید کردند.

گفتنی است که طرح همت ملی که از ابتدای خرداد ماه  آغاز شده است، تا پایان بهمن ماه ادامه می یابد. در این طرح علاوه بر ادارات ستادی، شرکت های ابزاری و پشتیبان نیز مشارکت دارند.
نظرات بینندگان