کد خبر: ۶۷۸۲۸۸
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۲ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

احمد خاتمی: گرانی افسارگسیخته است اما خدمتگزاران دلسوزند

احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران گفت: کسی نیست که از گرانی‌های افسارگسیخته در رنج نباشد اما خدمتگزاران را دلسوز می‌دانیم، این مردمی شدن یارانه ها سخت است اما ان شاء الله این بُرهه تمام شود و با موفقیت به پایان خود برسد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: امام جمعه موقت تهران گفت: کسی نیست که از گرانی‌های افسارگسیخته در رنج نباشد اما خدمتگزاران را دلسوز می‌دانیم، این مردمی شدن یارانه ها سخت است اما ان شاء الله این بُرهه تمام شود و با موفقیت به پایان خود برسد.

حجت الاسلام سید احمد خاتمی روز جمعه در آیین سالروز شهادت امام صادق(ع) در مدرسه علمیه آیت الله خویی مشهد افزود: رییس جمهور گفت آبروی خود را کف دست گذاشتم تا یارانه ها مردمی شود.

وی ادامه داد: کسی نیست که از گرانی‌های افسارگسیخته در رنج نباشد اما خدمتگزاران را دلسوز می‌دانیم، این مردمی شدن یارانه ها سخت است اما ان شاء الله این بُرهه تمام شود و با موفقیت به پایان خود برسد.

عضو مجلس خبرگان با اشاره به ویژگی‌های عالم تراز اسلامی گفت: خداباوری به معنای دقیق کلمه و احساس مسوولیت از جمله این ویژگیهاست. امروز اسلام با تمام قدرت به صحنه آمده است و باید آن را کمک و تقویت کنیم. کمک کردن هم همیشه به تعریف کردن نیست بلکه باید نقاط ضعف را هم بگوییم و راه حلی هم اگر داریم بیان کنیم.

خاتمی افزود: عالم دین عالم منزوی نیست بلکه عالم حضور در صحنه و زمان شناس است. توطئه دشمنان این است که به دروغ بگویند دین توان اداره جامعه را ندارد در حالی که بیش از ۴۳ سال از انقلاب می‌گذرد و هر جا موفقیت بوده جایی است که به دین عمل کرده‌ایم و ناکامی ها هم در جاهایی بوده که به دلایلی عقب نشسته ایم و اگر این انقلاب آسیب ببیند که به طور قطع نخواهد دید دشمن تا هزار سال دیگر نخواهد گذاشت صدای الله اکبر در کشور شنیده شود.

وی با بیان این که عالم تراز و شاگرد امام صادق(ع) مرزبان است ادامه داد: علما مرزبانان عرصه فکری، فقهی و سیاسی هستند همچنین با حساب صحبت کردن و از خطوط قرمز خدا عبور نکردن، عامِل بودن، ساده زیستی، نظارت و امر به معروف و نهی از منکر از دیگر ویژگی‌هایی است که شاگردان امام صادق(ع) باید داشته باشد.

همچنین امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی های خراسان گفت: دوره رضاخان سفاک، خراسان به پا خاست و قیام مسجد گوهرشاد بر پیشانی مشهد برای ابدیت ثبت شد.

نظرات بینندگان