کد خبر: ۶۷۸۳۰۴
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۵ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

کره شمالی رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، هوا و زمین را برای کروناویروس جستجو می‌کند

رسانه‌های کره شمالی امروز (جمعه) گزارش کردند، مقام‌های این کشور برای کروناویروس و همزمان با تشدید اقدامات برای مقابله با نخستین شیوع کرونا در این کشور، تمامی رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، هوا، فاضلاب خانگی و زباله‌ها را برای یافتن این ویروس جستجو می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رسانه‌های کره شمالی امروز (جمعه) گزارش کردند، مقام‌های این کشور برای کروناویروس و همزمان با تشدید اقدامات برای مقابله با نخستین شیوع کرونا در این کشور، تمامی رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، هوا، فاضلاب خانگی و زباله‌ها را برای یافتن این ویروس جستجو می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کره شمالی از ماه جاری میلادی زمانیکه وضعیت اضطراری را وضع کرده و در سراسر کشور قرنطینه اعلام کرد، به مقابله با کرونا پرداخته و البته به دلیل کمبود واکسن، تجهیزات پزشکی و کمبود مواد غذایی هم نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد، پس از آنکه اخباری مبنی بر موجی از تب و تعدادی مرگ در کشور منتشر شد،‌ مقام‌های این کشور تست و ضدعفونی در سراسر کشور را تسریع کرده‌اند.

تا پنجشنبه عصر حدود ۱۰۰ هزار و ۴۶۰ تن با علایم تب گزارش شده درحالیکه حدود ۱۰ روز قبل، این تعداد ۴۰۰ هزار نفر بود.

تعداد کل مبتلایان به تب از آوریل ۲۰۲۲ به سه میلیون و ۲۷۰ هزار و ۸۵۰ نفر در میان جمعیت ۲۵ میلیونی این کشور و تعداد فوتی‌ها به ۶۹ نفر رسیده است که نسبت به روز گذشته یک نفر افزایش داشته است.

خبرگزاری KCNA کره شمالی همچنین در بخش دیگری از گزارش خود آورده که دفاتر ضد ویروس نمونه‌هایی از بسیاری از منابع برای بررسی این مساله جمع آوری کرده‌اند که آیا این مناطق به ویروس کرونا آلوده شده‌اند یا خیر.

این خبرگزاری همچنین نوشت: بخش‌های اضطراری و فوری ضد کرونا در تمامی سطوح با هدف آزمایش نمونه‌های جمع آوری شده در رودخانه‌ها و دریاچه‌هاست و در عین حال، نمونه‌های جمع آوری شده از صدها هزار متر مربع فاضلاب و هزاران تن زباله به صورت روزانه نیز صورت می‌گیرد.

این خبرگزاری دولتی کره شمالی به روش‌های مربوط به آزمایش‌ها اشاره نکرد.

پیونگ یانگ سال گذشته میلادی اعلام کرد که در حال توسعه و ساخت واکنش زنجیره‌ای پولیمراز (PCR) خود برای آزمایش است اما با وجود گزارش‌هایی از ابتلای چند نفر در این کشور به تب، هرگز تایید نکرد که آزمایش چه تعداد از ساکنان این کشور مثبت شده است.

ویدئویی که توسط این خبرگزاری ارائه شد نشان می‌دهد، گروهی از مسئولان که لباس‌های محافظ و ماسک‌های پزشکی پوشیده‌اند و جعبه‌هایی با علامت‌هایی که روی آن نوشته شده بود "حامل نمونه" یا "باکتری، تستر ویروس" را منتقل می‌کنند.

معاون رئیس مرکز ضد اپیدمی و بهداشت شهرداری پیونگ یانگ گفت: مقام‌ها در حال جمع آوری نمونه‌هایی از افراد مبتلا به تب و آزمایش آب‌های آشامیدنی تولیدی در کارخانه‌های آب در پیونگ یانگ هستند تا مطمئن شوند که آنها ایمن و پاک هستند.

نظرات بینندگان