کد خبر: ۶۷۸۵۷۷
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۲ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

تجدید نظر در تجویز قرص کرونای فایزر در آمریکا

پزشکان ایالات متحده در مورد تجویز داروی ضدکرونای "پاکسلووید" برای بیمارانی که در معرض خطر کمتری قرار دارند، تجدید نظر می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 ایسنا:پزشکان ایالات متحده در مورد تجویز داروی ضدکرونای "پاکسلووید" برای بیمارانی که در معرض خطر کمتری قرار دارند، تجدید نظر می‌کنند.

استفاده از قرص ضد ویروس پاکسلووید ساخت شرکت فایزر طی روزهای اخیر افزایش یافته، اما برخی از پزشکان در حال بررسی مجدد تجویز این قرص‌ها برای بیمارانی هستند که در معرض خطر کمتری قرار دارند زیرا یک آژانس بهداشت عمومی ایالات متحده هشدار داده که علائم بیماری ممکن است پس از اتمام دوره پنج روزه مصرف این دارو در بدن فرد دوباره عود کند و بیمار بازهم نیاز به قرنطینه داشته باشد.

دکتر ساندرا کمرلی، متخصص بیماری‌های عفونی در نیواورلئان گفت: گذراندن مدت زمان بیشتری در قرنطینه خوشایند نیست. برای آن دسته از افرادی که واقعا در معرض علائم شدید بیماری کووید-۱۹ نیستند توصیه می‌کنم این دارو را مصرف نکنند.

اخیرا استفاده از قرص کروناویروس پاکسلووید برای درمان افراد آلوده به ویروس و پرخطر به منظور جلوگیری از تشدید علائم بیماری افزایش یافته است. هرچند با افزایش موارد مصرف، گزارش‌های بیشتری دریافت شده که نشان می دهد علائم بیماری با مصرف داروی پاکسلووید موقتا کاهش می ‌یابد و تنها چند روز پس از پایان یک دوره پنج روزه دوباره برمی‌گردد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده با استناد به گزارش‌های موردی و نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه بیمارانی که علائم کووید-۱۹ مجدد در آنها بروز پیدا کرده ممکن است ویروس را گسترش دهند، توصیه هایی صادر کرد که بر اساس آن مصرف کنندگان پاکسلووید در صورت عود کردن علائم باید برای دومین دوره پنج روزه قرنطینه شوند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت فایزر اعلام کرده است که در حال بررسی داده های موجود است، اما بازگشت ویروس قابل شناسایی موضوعی معمول نیست و نمی تواند به طور خاص با مصرف دارو مرتبط باشد.

نظرات بینندگان