کد خبر: ۶۷۸۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۶ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

دادستانی تهران: محدودیتی برای اعلام اسامی ساختمان‌های بحرانی وجود ندارد

دادستانی تهران اعلام کرد: هیچ‌گونه محدودیتی برای اعلام اسامی و اطلاعات ساختمان‌ها و اماکن ناایمن و خطرناک که از آن به ساختمان بحرانی تعبیر شده است، وجود ندارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: دادستانی تهران اعلام کرد: هیچ‌گونه محدودیتی برای اعلام اسامی و اطلاعات ساختمان‌ها و اماکن ناایمن و خطرناک که از آن به ساختمان بحرانی تعبیر شده است، وجود ندارد.

در پی اظهارات نماینده سازمان آتش‌نشانی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری، دادستانی تهران اعلام کرد: از نظر این دادستانی هیچ‌گونه محدودیتی برای اعلام اسامی و اطلاعات ساختمان‌ها و اماکن ناایمن و خطرناک تهران که از آن به ساختمان بحرانی تعبیر شده است، وجود ندارد و این دادستانی همواره پیگیر وظایف قانونی دستگاه‌های مسئول در این رابطه بوده است.

همچنین مرتضی تورک، معاون دادستان تهران با تأکید بر اینکه دادستانی تهران از اوایل سال گذشته مرتباً اقدامات قانونی مربوط به ساختمان‌های ناایمن را از سازمان آتش‌نشانی و سایر ادارات و دستگاه‌های مسئول مطالبه کرده است، گفت: به‌دستور دادستان تهران و با پیگیری معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادستانی، فقط در سال 1400 بیش از 30 مورد مکاتبه و دستور قضایی از نواحی 32گانه دادسرای عمومی و انقلاب تهران به شهرداران مناطق تهران در رابطه با ساختمان‌های ناایمن ارسال و صادر شده است.

مرتضی تورک در ادامه ضمن تشریح پیگیری‌های دادستانی تهران در رابطه با ساماندهی و ارتقای ایمنی برخی از اماکن مهم تهران، اظهار کرد: با توجه به تأکیدات دادستان تهران در زمینه حفظ حقوق عامه از سال گذشته موضوع ارتقای ایمنی ساختمان‌های خطرساز با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته و جلسات متعددی با دعوت از نمایندگان سازمان‌های مسئول در دادسرای عمومی و انقلاب تهران برای رسیدگی به وضعیت ساختمان علاءالدین، بازار گل‌وگیاه تهران، بیمارستان فیاض‌بخش و چندین ساختمان دیگر برگزار شده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستانی تهران تصریح کرد: همچنین در جلسات هفتگی کارگروه ویژه ارتقای ایمنی بازار در دادستانی تهران، وضعیت ایمنی این مکان مهم و پرتردد با گزارش‌گیری مستمر از دستگاه‌های مسئول از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران رصد می‌شود.

نظرات بینندگان